W podtoruńskim Grębocinie rośnie Panattoni Park Toruń

  W podtoruńskim Grębocinie rośnie Panattoni Park Toruń

  (WG)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Panattoni Park Toruń powstaje w Grębocinie

  Panattoni Park Toruń powstaje w Grębocinie ©http://www.panattoni.pl/panattoni-park-torun

  Oprócz magazynu dla Toruń-Pacific w Grębocinie powstaje również dodatkowy budynek. Całość będzie nosić nazwę Panattoni Park Toruń.
  Panattoni Park Toruń powstaje w Grębocinie

  Panattoni Park Toruń powstaje w Grębocinie ©http://www.panattoni.pl/panattoni-park-torun

  30 tys. m kw. - taką powierzchnię będzie mieć magazyn Toruń-Pacific, producenta płatków śniadaniowych i batoników zbożowych. Obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku. Oprócz magazynu powstaną tam biura. Będą tam trafiać produkty toruńskiej firmy wytwarzane nie tylko w Toruniu, ale również w Małgorzatowie. Budynek jest wyposażony w zautomatyzowane systemu dystrybucji. Stamąd płatki będą trafiać m.in.
  do Rumunii, Czech, Węgier, Słowacji i krajów nadbałtyckich. Nowy budynek to również nowe miejsca pracy. Toruńska firma nie zdradza jednak dokładnej liczby etatów, jakie utworzy w związku z tą inwestycją.

  Magazyn dla Toruń-Pacific wybudował Panattoni Europe, deweloper nieruchomości przemysłowych. Oprócz tego w Grębocinie powstaje też drugi budynek. Łącznie cały kompleks, który będzie działać pod nazwą Panattoni Park Toruń, będzie liczyć 62 tys. m kw. Tam również znajdą się magazyny - o pow. 31 tys. m kw. - które deweloper zamierza wynająć. Mają one zostać dostosowane do potrzeb klientów z różnych branż.

  PPT powstaje w dogodnej lokalizacji. Znajduje się on w gminie Lubicz przy drodze wojewódzkiej nr 552. Jest oddalony o 12 km od centrum Torunia i 4 km od węzła autostradowego Lubicz.
  Panattoni Europe to część Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie. Prowadzi on działalność w 40 oddziałach w Ameryce Północnej oraz Europie - w Europie Środkowej od 2005 r. Do tej pory firma postawiła w Polsce i Czechach ok. 1,2 mln m kw. powierzchni przemysłowej. Z jej usług korzystają m.in. Tesco, Intermarché oraz Leroy Merlin.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018