Zamknij

Gazeta Pomorska

W środę poznamy nowe obostrzenia. Minister: Wróci to, za czym tęskniliśmy

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/9] Następne

Rząd szykuje luzowanie obostrzeń. Oto plany na maj

W środę (28 kwietnia) rząd ogłosi plany luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie.

"Możemy się spodziewać, że w ciągu maja wróci oprócz edukacji bardzo wiele usług, sektorów za których działaniem już się stęskniliśmy" - mówił w ubiegłym tygodniu minister Adam Niedzielski.

Czego się możemy spodziewać?
Przede wszystkim decyzji w sprawie otwarcia szkół, hoteli, działalności galerii handlowych i restauracji, organizacji przyjęć weselnych i komunijnych, otwierania obiektów sportowych, a także kin i teatrów.

Według ostatnich doniesień, rząd zamierza zrezygnować z regionalizacji obostrzeń. Być może dlatego, że w ostatnich dniach bardzo spada liczba zakażeń oraz liczba pacjentów w szpitalach i pod respiratorami. We wtorek 27 kwietnia zajętych było 26 925 szpitalnych łóżek. Znacznie mniej niż w szczycie trzeciej fali, ale ciągle jeszcze więcej niż w drugiej, jesiennej fali pandemii. Wtedy w najgorszych dniach zajętych było ponad 23 tysiące łóżek.

Na razie w 11 takich województwach rząd zgodził się na naukę hybrydową dzieci z klas I-III oraz otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Co może się zmienić od maja? Zobacz plany rządu na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Przejdź do kolejnego slajdu (kliknij) ---

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy