Lechia Gdańsk

0

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

• Za dwa tygodnie Warta Poznań pojedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem Lubin, natomiast Lechia Gdańsk zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):

• Adrian Lis - 3
      • Kamil Kościelny - 3
      • Robert Ivanov - 3
      • Dawid Szymonowicz - 3
      • Dimitris Stavrópoulos - 3
      • Konrad Matuszewski - 2, (Jakub Kiełb - 4)
      • Nillo Maenpaa - 3, (Enis Destan - 2)
      • Miłosz Szczepański - 3, (Stefan Savić - 4)
      • Kajetan Szmyt - 4
      • Miguel Luis - 3, (Michał Kopczyński - 3)
      • Adam Zrelak - 3, (Maciej Żurawski - 3)

• Dusan Kuciak - 3
      • Jakub Bartkowski - 2
      • Mario Maloca - 3
      • Joel Abu Hanna - 3
      • Rafał Pietrzak - 3, (Kacper Sezonienko - bez oceny)
      • Jarosław Kubicki - 3
      • Marco Terrazzino - 2, (Flavio Paixao - 2)
      • Dominik Piła - 3, (Kevin Friesenbichler - 4)
      • Bassekou Diabate - 2, (Maciej Gajos - 2)
      • Ilkay Durmus - 3
      • Łukasz Zwoliński - 2
    • Warta była lepsza od swoich dzisiejszych rywali i zasłużenie wygrała to spotkanie. Zespół z Poznania niespodziewanie zbliża się do czołówki ligowej tabeli. Natomiast dla Lechii najbliższe dwa tygodnie będą bardzo trudne.

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań wygrywa z Lechią Gdańsk 2:0.

• Joel Aby Hanna także z żółtą kartką.

• Emil Destan został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Łukasz Zwoliński uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki gospodarzy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego zupełnie bez zagrożenia.

• Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Kacper Sezonienko zmienił Rafała Pietrzaka.

• Jakub Kiełb został sfaulowany blisko pola karnego Lechii i będzie kolejna szansa na bramkę.

• Stefan Savić pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Lechii i mocnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Stefan Savić podwyższa na 2:0!!!

• Jakub Kiełb zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

• Ilkay Durmus z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Kevin Friesenbichler faulowany blisko pola karnego Warty. Będzie okazja dla gości na wyrównanie.

• Natomiast Michał Kopczyński pojawił się w miejsce Miguela Luisa.

• Ostatnie dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Enis Destan zmienił Niilo Maenpę

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Miguel Luis.

• Natomiast Flavio Paixao pojawił się w miejsce Marco Terrazzino.

• Dwie zmiany także w Lechii Gdańsk. Maciej Gajos zastąpił Bassekou Diabate

• Natomiast Stefan Savić pojawił się w miejsce Miłosza Szczepańskiego.

• Dwie zmiany w Warcie Poznań. Jakub Kiełb zmienił Konrada Matuszewskiego

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gospodarzy, ale do piłki dopadł jeszcze Kevin Friesenbichler, oddał mocny strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany.

• Goście wywalczyli rzut rożny po akcji lewą stroną boiska.

• Wydawało się składna akcja Lechii, ale niedokładność pod polem karnym rywali spowodowała stratę.

• Zmiana także w Lechii Gdańsk. Kevin Friesenbichler pojawił się w miejsce Dominika Piły.

• Zmiana w Warcie Poznań. Maciej Żurawski zmienił Adama Zrelaka.

• W odpowiedzi zaatakowała Warta, Konrad Matuszewski stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale zawodnik gospodarzy uderzył fatalnie!

• Ilkay Durmus oddał mocny strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Adrian Lis!

• Bardzo spokojny początek drugiej części meczu. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Do przerwy Warta prowadzi z Lechią 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Ilkay Durmus zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Końcówka pierwszej połowy meczu. Lechia wciąż przy piłce, ale to gospodarze mają kontrolę nad meczem.

• Bassekou Diabate mocno ucierpiał po starciu pod polem karnym gospodarzy.

• Gospodarze bardzo mądrze spisują się w defensywie. Oddalają grę od własnego pola karnego. Lechia ma piłkę, ale nie może z tego wiele zrobić.

• Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce gospodarzy.

• Po akcji lewą stroną boiska Lechia wywalczyła rzut rożny.

• Próbuje odpowiedzieć Lechia. Goście coraz mocniej naciskają na defensywę rywali.

• Kajetan Szmyt ruszył do prostopadłego podania, wpadł w pole karne Lechii, minął dwójkę rywali i precyzyjnym strzałem pokonał Dusana Kuciaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Piękna bramka Kajetana Szmyta!!!

• Lechia nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Wznawiamy grę. Dusan Kuciak może kontynuować grę.

• Arbiter przerywa grę po kontuzji Dusana Kuciaka.

• Uderzenie z rzutu wolnego wprost w mur.

• Jakub Bartkowski ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Trochę więcej gry w środku pola. Oba zespoły próbują uspokoić grę w defensywie.

• Ilkay Durmus popędził skrzydłem, wrzucił na nogę Łukasza Zwolińskiego, ale ten minimalnie spudłował.

• Wrzutka z narożnika boiska zupełnie nieudana.

• W odpowiedzi Dominik Piła popędził prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Na razie Lechia ma duże problemy z wyjściem z własnej połowy. Gospodarze pokazują bardzo zgrany pressing.

• Kolejne zagranie w pole karne Lechii, ale tym razem skutecznie interweniowali obrońcy gości.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale bez zagrożenia.

• Rozpoczynamy starcie Warty z Lechią!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za chwilę rozpoczniemy niedzielne granie w PKO Ekstraklasie!

• Natomiast oto zestawienie Warty Poznań:

• Tak prezentuje się skład Lechii Gdańsk na dzisiejsze spotkanie:

• Jesienne starcie obu drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem. Wtedy mecz był wyrównany, minimalnie lepiej wyglądali gospodarze, ale żaden z zespołów nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

• Natomiast Lechia Gdańsk plasuje się dopiero na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Lechia potrzebuje dzisiaj zwycięstwa żeby wyjść ze strefy spadkowej, ale tak naprawdę to wciąż niewiele zmieni. Sytuacja w tabeli jest tak napięta, że teoretyczne dwa zwycięstwa mogą spowodować, że Lechia awansuje nawet na dziesiąte miejsce w tabeli więc każdy punkt może okazać się na wagę złota.

• Warta Poznań zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, ale różnica punktowa między zespołami nie jest duża i Warta zarówno traci zaledwie cztery punkty do podium jak i ma tylko siedem "oczek" przewagi nad strefą spadkową. Teoretycznie na dzień dzisiejszy zespół z Poznania może czuć się spokojny i to rywale mają nóż na gardle.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim zagra z Lechią Gdańsk. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.