Weekend pełen atrakcji! Zobacz, dlaczego warto wziąć udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Materiał informacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Dni Otwarte Funduszy Europejskich Fot. Natalia Traczyk
Dni Otwarte Funduszy Europejskich Fot. Natalia Traczyk
Zwiedzanie zabytków, wystawy i warsztaty, badania medyczne, koncerty, atrakcje dla dzieci i piknik dla całych rodzin – to tylko niektóre z wydarzeń organizowanych od 7 do 9 października w ramach ogólnopolskiej akcji Drzwi Otwartych Funduszy Europejskich.

Celem akcji jest pokazanie, jak bardzo Fundusze Europejskie zmieniły nasze najbliższe otoczenie, pozwoliły na rozwój i wartościowe inwestycje, nie tylko w wymiarze krajowym, ale także – a może nawet przede wszystkim – lokalnym. Od kultury i edukacji, poprzez poprawę infrastruktury, aż do kompleksowego wsparcia biznesu, wpływ Funduszy Europejskich widać na każdym kroku. Podczas Dni Otwartych ich beneficjenci zaprezentują swoje projekty, podzielą się wiedzą, pomysłami i możliwościami. Wszystkie atrakcje będą dostępne bezpłatnie lub za symboliczną opłatą, z dużymi zniżkami.

Dla każdego coś interesującego

Wśród atrakcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Miłośnicy zabytków koniecznie powinni zwrócić uwagę np. na możliwość zwiedzenia zamku w Golubiu-Dobrzyniu, Muzeum Twierdzy Toruń oraz obiektów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Świetną atrakcją dla najmłodszych (i tych trochę starszych) będzie też udział w interaktywnej ekspozycji w Młynie Wiedzy w Toruniu. Jej tematem są m.in. emocje i dorastanie.

Poza tym w ramach Dni Otwartych będzie można odwiedzić Centrum Symulacji Medycznych w Bydgoszczy i Zakład Diagnostyki Obrazowej w inowrocławskim szpitalu. W tym ostatnim zrobicie bezpłatne badania densytometryczne – czyli pomiar gęstości minerałów tkanki kostnej. Za swoiste ukoronowanie obchodów w naszym regionie można uznać koncert „Podróż po Europie”, który obędzie się 8 października o godz. 19:00 w toruńskich Jordankach przy al. Solidarności 1-3, oraz organizowany tego samego dnia piknik rodzinny w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. W planie pikniku m.in. gry planszowe i terenowe, warsztaty plastyczne, odkrywanie historycznych miejsc, konkursy, a na zakończenie – odsłonięcie muralu i koncert Steve’a Nasha (przewidziane na godz. 18:00).

Bez wychodzenia z domu

W Dniach Otwartych można też wziąć udział bez wychodzenia z domu – część atrakcji będzie bowiem dostępna online, na stronie DOFE oraz kanale YouTube Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego „Lubię Kujawsko-Pomorskie”. Wśród najciekawszych atrakcji online warto wymienić warsztaty fotografii marketingowo-reklamowej organizowane przez TEB Edukacja. Podczas warsztatów dowiecie się, jak robić przyciągające wzrok zdjęcia np. produktom spożywczym czy kosmetycznym. Takie zdjęcia doskonale wzbogacą każde konto firmowe na Facebooku czy profil na Instagramie.

Warsztaty online organizują też inni beneficjenci Funduszy Europejskich z województwa kujawsko-pomorskiego, np. Fundacja Światło przygotowuje webinar na temat komfortu psychicznego opiekuna osoby niepełnosprawnej, a Wyższa Szkoła Gospodarki – edukacji i opieki nad dziećmi z niepełnosprawnością.

Na tym oczywiście nie koniec. Pełną listę atrakcji wraz ze szczegółami znajdziecie na stronie www.dniotwarte.eu. Dni Otwarte Funduszy Europejskich organizuje Ministerstwo Funduszu i Polityki Regionalnej wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi z całej Polski.

Zapraszamy do udziału i dobrej zabawy!

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie