Zepter wciąż bez porażki

Redakcja
Już po raz trzeci z rzędu w finale MP spotkały się oba zespoły. Pierwszy finałowy mecz nie stał na wysokim poziomie. Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane (po 20 min 40-40). W III kwarcie gospodarze przejęli inicjatywę i w 25 min po osobistym Zielińskiego było 53-47, a chwilę później po efektownym wsadzie Wójcika 64-51. Ostatnie dziesięć minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia wrocławian, którzy w 32 min prowadzili 19 "oczkami" (72-53). Jednak Anwil wykorzystał rozluźnienie Zeptera i zaczął odrabiać straty. W 36 min po osobistym Marcelicia było 72-63, ale Zepter spokojnie "dowiózł" wygraną (było to już 35 zwycięstwo w sezonie).

Pierwszy finałowy mecz o MP koszykarzy

ZEPTER IDEA ŚLĄSK WROCŁAW - ANWIL WŁOCŁAWEK 78:68 (22:19, 18:21, 27:13, 11:15), najwięcej punktów Zepter: Miglinieks 16 (2x3), Jamison 16 (1x3), Zieliński 17 (1x3), Wójcik 14, Adomaitis 8 (1x3), Anwil: Kisurin 13 (1x3), Marcelić 9 (2x3), Krstić 14, Mutavdzić 12. W niedzielę kolejny drugi mecz we Wrocławiu.
 Trener Zeptera Andriej Urlep: - Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i to zadecydowało o naszym zwycięstwie. Jednak był to dopiero pierwszy mecz i walka o tytuł mistrza Polski na dobre się jeszcze nie rozpoczęła.
 Trener Anwilu Stevan Tot: - Był to dla nas trudny mecz w który do połowy graliśmy dość dobrą koszykówkę. Po przerwie szybko złapali faule nasi najlepsi zawodnicy i to zadecydowało o naszej porażce.