Jerzy Buzek, Jacek Kubica, Jarosław Gowin, Krzysztof Jurgiel, Jerzy Kwieciński - będą gośćmi zbliżającego się Welconomy Forum in Toruń.

- Welconomy Forum in Toruń jest miejscem spotkań profesorów, etyków, socjologów i polityków z różnych stron sceny politycznej, a także wybitnych ekonomistów - mówi Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, które jest organizatorem wydarzenia. - To przede wszystkim inspiracja świata polityki i biznesu do rozwoju polskiej gospodarki, dzięki czemu może być początkiem wielu ważnych decyzji.

Welconomy Forum in Toruń 2016. Zapadną decyzje ważne dla Kujawsko-Pomorskiego i polskiej gospodarki

Sesję inauguracyjną poprowadzi Jerzy Buzek

Uroczysta inauguracja Welconomy Forum in Toruń odbędzie się 13 marca o godzinie 10.00 w hotelu Copernicus w Toruniu.
Pierwszego dnia dominować będzie gospodarka, natomiast drugiego tematyka o charakterze społecznym.

Sesję inauguracyjną poprowadzi Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego i były premier, oraz prof. Jacek Kubica, prorektor ds. badań naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Drugi dzień Welconomy Forum in Toruń 2016 [zdjęcia]

Uczestnicy będą dyskutować na temat najważniejszych wyzwań stojących przed polską, europejską i światową gospodarką. Szczególny nacisk położony zostanie na dalszy rozwój Unii Europejskiej i szanse inwestycyjne Polski.

Wśród gości są także m.in. wicepremier Jarosław Gowin, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel i wiceminister Rozwoju Jerzy Kwieciński.

Unia Europejska stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, które wpłyną na przyszłość wszystkich zjednoczonych państw.

Nowe kontakty mogą przynieść nowe kontrakty

Podczas Welconomy Forum in Toruń omawiane więc będą szanse i zagrożenia dla Polski w nowej rzeczywistości geopolitycznej. Ważnymi tematami dyskusji będą również innowacyjność w gospodarce i nauce oraz współpraca między tymi dziedzinami.

W minionej edycji forum uczestniczyło ponad 2 tys. gości ze świata polityki, biznesu, nauki z Polski i zagranicy. Podczas dwóch dni tegorocznego przedsięwzięcia - 13 i 14 marca - odbędzie się 40 paneli tematycznych, spotkania biznesowe, imprezy towarzyszące, w tym wydarzenia kulturalne.

Spotkanie to jest adresowane do zainteresowanych współpracą gospodarczą z naszym krajem oraz zakupem polskich towarów i usług.

Welconomy daje możliwość nawiązania kontaktów, co może zaowocować podpisywaniem w przyszłości nowych kontraktów handlowych.

Organizatorem jest Stowarzyszenie "Integracja i Współpraca" w Toruniu.