Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najnowsze informacje o serialu

Anita Stryjewska
Anita Stryjewska
Geralt i Jaskier powracają w sezonie 3 serialu Wiedźmin od Netflix.
Geralt i Jaskier powracają w sezonie 3 serialu Wiedźmin od Netflix. Netflix/materiały promocyjne
Udostępnij:
Serial Wiedźmin platformy Netflix to jeden z największych hitów fantasy ostatnich lat. W grudniu 2021 roku debiutował sezon 2, ale już wiadomo, że nie będzie to koniec. Zebraliśmy więc najważniejsze informacje na temat serialu Wiedźmin sezon 3. Zapraszamy.

Spis treści

Uniwersum Wiedźmina jest nie tylko znakomite, ale i bogate. Przygoda rozpoczęta przez świetną sagę autorstwa Andrzeja Sapkowskiego to nie tylko jedno z najlepszych dzieł z gatunku fantastyki, ale i wielowątkowa oraz wartościowa historia, dobrze zbudowany świat i postacie, a także ponadczasowe przesłanie w wielu istotnych kwestiach. Choć książkowa saga Wiedźmińska zyskała dużą popularność, to głównie jednak w Polsce i reszcie Europy środkowo-wschodniej. Ogólnoświatowy rozgłos uniwersum Wiedźmina przyniosło dopiero stworzenie przez CD Projekt serii gier. Trylogia ta nie tylko w przemyślany sposób kontynuowała fabularne wątki z książek, ale i je rozbudowała, dzięki czemu powstały gry cenione zarówno przez graczy, jak i recenzentów.

Teraz natomiast jedne z największych emocji wzbudza serial Wiedźmin wyprodukowany przez Netflix. Produkcja już pierwszego dnia premiery pobiła rekordy popularności serwisu streamingowego, więc jej kontynuacja była jedynie kwestią czasu. Premiera sezonu 2 serialu Wiedźmin miała jednak opóźnienie spowodowane pandemią i jej ostateczny debiut odbył się 17 grudnia 2021 roku.

Jak tez wiadomo, produkowany jest już także sezon 3 Wiedźmina od Netflix, więc zebraliśmy najważniejsze informacje na jego temat i będziemy je systematycznie wzbogacać. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych serialem Wiedźmin od Netflix, a szczególnie jego trzecim sezonem.

Zdjęcia do 3 sezonu Wiedźmina

Właśnie rozpoczęto zdjęcia do trzeciego sezonu serialu Wiedźmin od Netflix. Ekipa została pierwotnie zauważona w Słowenii, ale okazało się, że tam jest poniekąd "bazą", a ujęcia kręcone są teraz w Alpach, nad Laghi di Fusine - dwoma, położonymi obok siebie jeziorami. Stamtąd dopiero ekipa serialu przeniesie się do innej, nieujawnionej lokacji w Słowenii. Z okazji rozpoczęcia prac na planie produkcji, odtwórca roli Geralta z Rivii - Henry Cavill udostępnił zdjęcie serialowej płotki.

Krótko po opublikowaniu przez Henrego Cavilla zdjęcia "Płotki" oraz siebie samego podczas przygotowań do kręcenia produkcji, Netflix zamieścił w sieci pierwsze oficjalne zdjęcie z planu.

Fotografia została opatrzona dopiskiem:

Nasza rodzina znów jest razem. Sezon 3 wiedźmina oficjalnie w produkcji!

Według nieoficjalnych doniesień, zdjęcia do 3 sezonu Wiedźmina mają potrwać do końca sierpnia 2022 roku.

Wiedźmin sezon 3 – premiera

Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak praktycznie pewne jest, że trzeci sezon Wiedźmina nie zadebiutuje przed 2023 rokiem. Poza nakręceniem scen do serialu, konieczne będzie bowiem jeszcze stworzenie efektów specjalnych oraz postprodukcja, a następnie kampania marketingowa itp. Są to czasochłonne zabiegi nawet, jeśli uniknie się dodatkowych opóźnień. Portal Redanian Intelligence oznajmił jakiś czas temu, że dotarł do informacji, według których trzeci sezon będzie miał premierę w drugim kwartale 2023 roku. Trzeba przy tym przyznać, że w świetle dotychczasowych informacji jest to realny termin.

Fabuła serialu Wiedźmin od Netflix – sezon 3

W tym temacie niczym odkrywczym nie będzie, że trzeci sezon Wiedźmina od Netflix z pewnością będzie kontynuował wątki z sezonu 2. Serial jest jednak adaptacją książek Andrzeja Sapkowskiego, liczących aż siedem tomów. Tak więc, poza głównym wątkiem, z pewnością znajdą się tam sceny nawiązujące do poszczególnych przygód. Ciekawe jedynie, do których konkretnie. Jako, że w sezonie drugim serialu adaptowano tom Krew Elfów, logicznym jest więc, iż kontynuacja będzie oparta na tomie Czas pogardy, co potwierdziła także showrunnerka serialu - Lauren Hissrich.

Jestem naprawdę podekscytowana tym, jak kształtuje się sezon, ponieważ opiera się na mojej ulubionej książce z sagi, czyli Czasie pogardy. - Lauren Hissrich

Producentka zdradziła jednocześnie, że ekipie nie udało się uwzględnić bardzo ważnego wydarzenia z tomu Krew Elfów, wobec czego planowane jest nadrobienie tego w kolejnych odcinkach serialu Wiedźmin od Netflix.

Jest jedno szczególnie wielkie wydarzenie w "Krwi elfów", które bardzo chciałam zmieścić w tym sezonie, ale nie byliśmy w stanie. Nie pasowało do naszej historii tak dobrze jakbyśmy chcieli, ale było ważne, aby pojawiło się w 3. sezonie. Będzie ono istotną częścią naszej narracji. - Lauren Hissrich

LGBTQ+ i Wiedźmin

Za sprawą jednego z wywiadów z showrunnerką dla Digital Spy, otrzymaliśmy także kilka dodatkowych informacji, na temat dalszej fabuły serialu. Wiadomości głównie dotyczą szeroko pojętej seksualności bohaterów, m.in. zagłębienia się w seksualność i orientację Ciri. Jak wiadomo z książek, miała ona epizod romantyczny z dziewczyną w podobnym do siebie wieku podczas swoich przygód, jednak wątek ten nie został przez Sapkowskiego rozszerzony.

Ciri nie mogło zabraknąć w kolejnych odcinkach serialu Wiedźmin.
Ciri nie mogło zabraknąć w kolejnych odcinkach serialu Wiedźmin. Netflix/materiały promocyjne

Myślę też, że w przypadku Ciri jest to coś, o czym powiedziałbym, że nawiązuje się do tego w książkach, ale nigdy tak naprawdę nie wnikano w jej seksualność i zaczynamy się w to bardziej zagłębiać. - Lauren Hissrich

Kolejną postacią, będącą w nadchodzących odcinkach produkcji "pod lupą" względem preferencji, będzie Filippa Eilhart. Czarodziejka nie stroniła od romansów zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami, co ma być jeszcze bardziej podkreślone w produkcji.

Mamy Phillipę, która jest najbardziej znana… Powiedziałbym, że jest queerową ikoną dla czytelników książek. Zagłębiamy się w jej postać. To nie jest coś, czego się boimy. - Lauren Hissrich

Fringilla zawsze była "otwartą" czarodziejką.
Fringilla zawsze była "otwartą" czarodziejką. Netflix/materiały promocyjne

Showrunnerka zapowiedziała także, że w nadchodzących odcinkach pojawi się więcej postaci LGBTQ+ i twierdzi, że 3 sezon Wiedźmina od Netflix jeszcze bardziej pokazuje, iż fantastyka jest dla każdego.

Historycznie odkryłam, że większość książek fantastycznych napisali mężczyźni, dla mężczyzn. (...) Więc to było naprawdę interesujące wejście w ten świat jako kobieta i powiedzenie: "OK, mamy te niesamowite książki, które zawierają naprawdę silne postacie kobiece lub queerowe postacie". (...) Możemy się upewnić, że oni również pojawiają się na ekranie, a coraz więcej osób może to oglądać i mówić „Hej, to też dla mnie” (...) - Lauren Hissrich

Jako fanka fantastyki niekoniecznie odnoszę podobne wrażenie, co showrunnerka Wiedźmina, jakoby książki z tego gatunku były od mężczyzn i dla mężczyzn. Jest mnóstwo ciekawych autorek w tym nurcie oraz kobiecych silnych postaci, w tym również wykreowanych przez męskich autorów. Ostatecznie, nie jest niczym złym prezentowanie różnorodności ludzi i postaci. Problem może jednak pojawić się wtedy, gdy wysiłki w tym celu są przedkładane nad inne kwestie. Natomiast z narracji Lauren Hissrich można odnieść wrażenie, że seksualność bohaterów jest jednym z dominujących aspektów trzeciego sezonu Wiedźmina.

Powstają więc obawy, że dla showrunnerki kierującej projektem jest to istotniejsze, niż inne elementy bogatej i głębokiej fabuły Wiedźmina, która sama w sobie niesie wiele różnorodnych wartości. Może Andrzej Sapkowski nie bez powodu nie zagłębiał się w seksualność Ciri, ponieważ ostatecznie nie miało to większego znaczenia dla historii, a o samej bohaterce świadczą jej czyny. To pozostawiam jednak do waszego osądu.

Kolejne epickie przygody bohaterów Wiedźmina ponownie będzie można śledzić. Zdjęcia do trzeciego sezonu już ruszyły.
Kolejne epickie przygody bohaterów Wiedźmina ponownie będzie można śledzić. Zdjęcia do trzeciego sezonu już ruszyły. Netflix/materiały promocyjne

Wiedźmin 3 – obsada

Z pewnością w roli Geralta z Rivii powróci Henry Cavill, bo jakżeby inaczej. W sezonie 3 spotkamy także innych, już doskonale znanych postaci i odgrywających ich aktorów. Będą to więc m.in.:

 • Freya Allan jako Ciri
 • Anya Chalotra jako czarodziejka Yennefer z Vengerbergu
 • Joey Batey jako bard Jaskier

Również Royce Pierreson potwierdził, iż powróci w sezonie trzecim serialu Wiedźmin jako czarodziej Istredd. Na plan powrócili także:

 • Therica Wilson-Read jako Sabrina
 • Wilson Mbomio jako Dara
 • Mahesh Jadu jako Vilgefortz
 • Aisha Fabienne Ross jako Lydia
 • Tom Canton jako Filavandrel
 • Mecia Simson jako Francesca
 • Kaine Zajaz jako Gage
 • Ed Birch jako Król Vizimir

Pojawią się jednak również zupełnie nowe dla widzów serialu postacie, kilka z nich wraz z opisami i odgrywającymi je aktorami już ujawniono. Wśród nich znajdują się tacy bohaterowie, jak:

 • Rodowid - "Bawidamek i młodszy brat króla Vizimira, Radowid, niespodziewanie znajduje się w strukturach redańskiego wywiadu. Ze swoją urodą i często pijackim wdziękiem zaskakuje tym, jak przenikliwy potrafi być w sprawach polityki, ale zabawa się skończy, gdy komuś stanie się krzywda." W serialu Wiedźmin postać ta została więc nieco zmieniona w stosunku do oryginału, a wcieli się w nią Hugh Skinner.
 • Milva - "Milva, adoptowana przez driady z Brokilonu, jest zaciekłą i utalentowaną łowczynią. Doskonałe umiejętności łucznicze w połączeniu z wyjątkową zdolnością przetrwania czynią z niej groźnego przeciwnika na bezlitosnym Kontynencie – kto się z nią zetknie, robi to na własne ryzyko." W doskonale znana fanom sagi bohaterkę wcieli się Meng’er Zhang.
 • Gallatin - postać, w którą wcieli się Robbie Amell, to "Urodzony wojownik, który dowodzi armią buntowników Scoia’tael walczących po stronie Nilfgaardu. Nie boi się mówić prawdy, ale lojalność wobec swojego ludu prowadzi go do konfliktu z Francescą o władzę."
 • Mistle - grana przez Christelle Elwin "Mistle jest członkinią Szczurów, bandy młodocianych wyrzutków, którzy zabierają bogatym, by dać sobie – a czasem biednym. Jest twardą dziewczyną z ulicy, podejrzliwą wobec wszystkich i żądną zemsty, aż do czasu przypadkowego spotkania, które zmieni wszystko."

Wkrótce po ogłoszeniu powyższych decyzji kastingowych, do grona nowych postaci, a konkretnie carodziejek i aktorek je odgrywających dołączył także:

 • Rochelle Rose, która wcieli się w Margaritę Laux-Antille
 • Safiyya Ingar jako Keira Metz

O tym fakcie doniósł, jak zwykle zorientowany w temacie, portal Redanian Intelligence.

W tzw. międzyczasie pojawiła się zapowiedź nowego castingu do kontynuacji serialu. Według treści ogłoszenia, poszukiwana jest "kobieta w wieku około 20 lat". Ma ona wcielić się w postać „uczennicy, której wyprano mózg, aby uwierzyła, że jest kimś innym niż w rzeczywistości”. Trzeba przyznać, że opis ten ciężko dopasować do postaci występującej w książkach, więc możliwe, iż chodzi o nową bohaterkę, powołaną na potrzeby serialu.

W obsadzie serialu znalazła się także Safiyya Ingar, ale nie wiadomo, kogo dokładnie zagra aktorka. Być może wcieli się właśnie w bohaterkę, której dotyczy tajemniczy opis castingowy.

Zobacz ulubione filmy i seriale w nowej jakości!

Materiały promocyjne partnera

Andrzej Sapkowski, Henry Cavill, Tomasz Bagiński i Lauren Hissrich o 3 sezonie

Pojawiają się także doniesienia o tym, co konkretnie na temat trzeciego sezonu Wiedźmina sądzą osoby z nim związane. Jedną z nich jest oczywiście Henry Cavill, czyli odtwórca głównej roli w serialu, słynący z zamiłowania do sagi Wiedźmińskiej. Już wcześniej stwierdził on, że chciałby, aby trzeci sezon serialu był możliwie jak najwierniejszy książkom. Aktor dodał także, że chciałby w kolejnych przygodach Geralta rozwinąć jego relację z Nenneke i "jeszcze trochę popracować z wiedźminami".

Chcąc być wiernym książkom, myślę, że jest szansa, aby rozbudować relację z Nenneke. Oczywiście, bardzo chciałbym jeszcze trochę popracować z wiedźminami, ale wszystko zależy od tego, na ile pozwoli fabuła. Jestem wielkim fanem książek i pozostaję im wierny, a chodzi o to, by upewnić się, że historia rozgrywa się bez zbyt wielu odstępstw lub pobocznych wątków, które mogłyby zmącić fabułę. - Henry Cavill

Nie od dziś wiadomo, iż aktor stara się przekonać twórców serialu, powiedzmy do - większej bliskości scenariusza do książek. Zdarzyło się nawet, że zmienił jedną z kwestii w 2 sezonie, aby zmieniając ją na cytat z książki i znalazło się to w ostatecznej wersji serialu.

Sam Andrzej Sapkowski natomiast wyraził nadzieję, na jeszcze większy rozmach 3 sezonu Wiedźmina względem poprzednich.

Andrzej Sapkowski wspiera Netflix i chwali produkcję na podstawie swojej prozy.
Andrzej Sapkowski wspiera Netflix i chwali produkcję na podstawie swojej prozy. Netflix/materiały promocyjne

Z kolei Tomasz Bagiński zdradził jedynie, iż "jest spokojny", o sezon 3 Wiedźmina od Nettflix. W podobnie enigmatycznym tonie wypowiada się także showrunnerka serialu. Lauren Hissrich wyraziła ekscytację nową częścią przygody Wiedźmina twierdząc, że sezon 3 będzie "idealny". Miejmy nadzieję, że to dobry znak.

Już prawie skończyliśmy fazę tworzenia scenariusza i jest to niesamowite. (...) Czuję, że sezony 1 i 2 przygotowały pole gry dla wszystkiego, co ma się wydarzyć, ale proces twórczy dopiero się zaczyna. Mamy scenariusze, a teraz sprowadzimy reżyserów, aktorów z powrotem i naprawdę zaczniemy się zagłębiać, zastanawiać i upewniać się, że to idealny sezon. - Lauren Hissrich

Netflix pod koniec grudnia opublikował także materiał filmowy, na którym showrunnerka serialu Wiedźmin - Lauren Schmidt Hissrich, odpowiada na pytania fanów. Dotyczą one zarówno zastanawiających elementów 2 sezonu produkcji, jak również jej 3 sezonu.

CD Projekt nawiązuje do serialu Netflix w DLC

Warto także dodać, iż CD Projekt Red, czyli twórcy gier z serii Wiedźmin postanowili nawiązać do serialu Netflixa. Konkretnie, ogłoszono, że DLC inspirowane produkcją trafi do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szczegółów jednak niestety nie podano.

3 sezon Wiedźmina będzie "ogromy"

Showrunnerka produkcji Netflixa chętnie udziela się w mediach społecznościowych na temat Wiedźmina i została m.in. zapytana o to, czy trzeci sezon serialu będzie miał większy budżet, niż dotychczasowe. Choć Lauren S. Hissrich nie odpowiedziała bezpośrednio na pytanie, to w komentarzu do Tweeta stwierdziła coś innego, równie interesującego. Według niej "Poza kwestią pieniędzy: S3 będzie ogromny".

Może to oznaczać zarówno rozmach produkcji, jak i bardziej globalną skalę wydarzeń. Czy tak będzie w rzeczywistości, przyjdzie nam poczekać, aby to sprawdzić.

Lokacje plenerowe 3 sezonu Wiedźmina

Opublikowano kilka zdjęć z planu trzeciego sezonu serialu Wiedźmin platformy Netflix. Na podstawie części nowych materiałów można jednak nieco wyczuć klimat nadchodzących odcinków, ponieważ zdjęcia przedstawiają lokacje wykorzystane podczas kręcenia produkcji. Udostępnił je Steve Gaub, producent wykonawczy Wiedźmina, na swoim profilu na Instagramie. Na obrazach możemy na zobaczyć klimatyczne podziemia, piękne lasy i knieje, w których może czaić się niebezpieczeństwo.

Sprawdź też:

Gry konsolowe w promocyjnych cenach!

miejsce #1

Maximum Games

Zombieland: Double Tap - Road Trip (Gra Xbox One)

167,00 zł29,00 zł-83%
miejsce #2

Codemasters

GRID Legends (Gra Xbox Series X)

252,00 zł129,90 zł-48%
miejsce #3

Cenega

GTA V: Premium Edition (Gra Xbox One)

149,25 zł79,99 zł-46%
miejsce #4

Microsoft

Forza Horizon 5 (Xbox Series Key)

299,00 zł184,33 zł-38%
miejsce #5

Sony

Sonic & Sega All-Stars Racing Essentials (Gra PS3)

84,90 zł60,00 zł-29%
miejsce #6

Ubisoft

Just Dance 2021 (Gra NS Digital)

114,00 zł83,28 zł-27%
miejsce #7

Tate Multimedia

Kangurek Kao (Gra Xbox Series X)

162,00 zł128,90 zł-20%
miejsce #8

Techland

Yoga (Gra Wii)

55,98 zł49,99 zł-11%
miejsce #9

Codemasters

F1 2022 (Gra PS5)

299,00 zł274,90 zł-8%
Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najnowsze informacje o serialu - GRA.PL

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wiktor
Szkoda, że na ten serial trzeb tak długo czekać... Na pewno przed premierą usiadę na spokojnie z perełką i odświeżę sobie poprzednie sezony.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie