Wiosną ma ruszyć budowa żłobka na osiedlu Marianki w Świeciu

  Wiosną ma ruszyć budowa żłobka na osiedlu Marianki w Świeciu

  (JK)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W jedynym żłobku w Świeciu brakuje miejsc. Problem rozwiązać ma placówka, która powstanie na osiedlu Marianki

  W jedynym żłobku w Świeciu brakuje miejsc. Problem rozwiązać ma placówka, która powstanie na osiedlu Marianki ©Andrzej Zgiet/zdjęcie ilustracyjne

  Przetarg na budowę żłobka na osiedlu Marianki rozpisał Urząd Miejski w Świeciu. Obiekt kosztować będzie około 6 milionów złotych.
  W jedynym żłobku w Świeciu brakuje miejsc. Problem rozwiązać ma placówka, która powstanie na osiedlu Marianki

  W jedynym żłobku w Świeciu brakuje miejsc. Problem rozwiązać ma placówka, która powstanie na osiedlu Marianki ©Andrzej Zgiet/zdjęcie ilustracyjne

  Nowy żłobek w Świeciu ma zostać wybudowany dla 80 dzieci. Będzie to parterowy budynek o powierzchni 850 metrów kwadratowych z czterema w pełni wyposażonymi salami. W każdej z nich przebywać będzie mogło 20 dzieci. Inwestycja łącznie pochłonie 6 milionów złotych.

  Jeśli przetarg rozstrzygną sprawnie, budowa ruszy wiosną


  - Udało nam się pozyskać solidne wsparcie z urzędu marszałkowskiego. Na każde miejsce otrzymaliśmy po 60 tysięcy złotych, co daje łączne dofinansowanie wysokości 4,8 miliona złotych! - cieszy się Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

  Kiedy zatem ruszy budowa placówki?

  - 15 stycznia otwieramy oferty wykonawców, którzy zgłoszą się do przetargu. Trochę potrwa też sam procedura przetargowa, lecz planujemy, że prace ruszą wiosną. Wszystko zależeć będzie też oczywiście od pogody. Sama budowa skomplikowana nie będzie, bo to parterowy budynek - mówi Krzysztof Kułakowski. - Do 1 stycznia przyszłego roku obiekt musi być oddany do użytku. To jeden z warunków otrzymanego wsparcia od marszałka - dodaje.

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, maluchy do żłobka przyjdą jesienią.

  Obiekt rozwiąże problemy z brakiem miejsc dla dzieci  W nowym żłobku powstaną też miejsca pracy. Szacunkowo zatrudnienie znajdzie w nim około 10 osób. Nowo powstała placówka będzie drugim żłobkiem w Świeciu.

  Dotychczas na terenie gminy Świecie funkcjonuje jedna taka placówka. Znajduje się przy ulicy Chmielniki, lecz 65 miejsc, którymi dysponuje nie wystarczają na potrzeby mieszkańców. Wiosną ubiegłego roku w kolejce czekało 45 maluchów. Otwarcie nowej placówki na osiedlu Marianki ma rozwiązać problem z brakiem miejsc dla najmłodszych.

  Dlaczego zatem obiekt powstanie akurat na Mariankach?

  - To najprężniej rozwijające się osiedle w Świeciu. Docelowo ma tam zostać wybudowanych 15 nowych bloków, w których zamieszkają młodzi ludzie. Mieliśmy tam działkę, więc jakiś czas temu ustaliliśmy, że to idealne miejsce na żłobek - odpowiada Krzysztof Kułakowski.

  To pierwsza obietnica burmistrza  O budowie placówki na Mariankach mówiło się w Świeciu od dawna. To resztą jedna z głównych obietnic wyborczych Krzysztofa Kułakowskiego.

  - Można powiedzieć, że jestem przy żłobku praktycznie od pierwszej kreski w projekcie. Z uwagi na to, że ta inwestycja jest potrzebna mieszkańcom nie chciałem zbyt długo czekać z jej realizacją - tłumaczy Krzysztof Kułakowski.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej