Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego z certyfikatem

  Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego z certyfikatem

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego z certyfikatem

  ©wa

  Dziś prezydent Włocławka Andrzej Pałucki odbierze w Warszawie certyfikat i tytuł "Grunt na medal", jaki otrzymała Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego - Park Przemysłowo-Technologiczny.
  Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego z certyfikatem

  ©wa

  Miejska inwestycja, która powstaje przy ul. Wiklinowej, w sąsiedztwie Anwilu SA, to regionalny zwycięzca tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal". W tym roku do konkursu, organizowanego przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie we współpracy z marszałkami województw, zgłoszono aż 242 oferty z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowano 88 terenów inwestycyjnych, w tym 6 z województwa kujawsko-pomorskiego. Spośród tych 88 wyłoniono 16 laureatów. Włocławek znalazł się w gronie zwycięzców. W ocenie ofert uczestniczył również Urząd Marszałkowski .

  Zadaniem konkursu było wyłonienie najlepszych terenów inwestycyjnych w kraju. Udział w konkursie to szansa na promocję takich lokalizacji. Najlepsze zgłoszone tereny będą rekomendowane inwestorom zagranicznym chcącym rozpocząć lub rozszerzyć swoją działalność w Polsce. Tym samym Włocławek może liczyć na większe zainteresowanie inwestorów zgłaszających się do PAIiIZ lub jego regionalnych partnerów, czyli Centrów Obsługi Inwestora.

  - Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego - Park Przemysłowo Technologiczny to jedna z najważniejszych inwestycji miejskich, która pozwoli na rozwój firm - mówi Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka. - Strefa na pewno zwiększy atrakcyjność miasta, jako znakomitego miejsca do inwestowania. Mamy się czym pochwalić, bowiem posiadamy tereny uzbrojone w niezbędną infrastrukturę techniczną, służącą prowadzeniu działalności gospodarczej.

  Są już pierwsze firmy zainteresowane inwestowaniem w strefie. Prezydent już listy intencyjne z tymi, którzy są gotowi do inwestycji na tym obszarze. Są to: "W&W Metal Service", "Drogtom", "Wika Polska", "Mares", "Anwis", "Bank Ochrony Środowiska", Zakłady Mechaniczne "Azofer", "Hamar", Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "Budmont", "Heko-Most", "Lorenc Logistic" i "Goldfruct".

  Docelowo przewiduje się zlokalizowanie w strefie 14 firm i utworzenie ok. 400 miejsc pracy. Całkowita wartość projektu wynosi 32 mln 802 tys. zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 wynosi 15 mln 858 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej