Sport > AKS rozbity w Brzesku przez Okocimskiego

/ALI/
Dziesiątą z rzędu porażkę ponieśli piłkarze AKS, przegrywając w rzesku z Okocimskim 0:7.

To była katastrofa buskiej drużyny, która nawet przez chwilę nie potrafiła zagrozić gospodarzom. Gra toczyła się na połowie AKS, a Okocimski wykorzystał tylko część dogodnych sytuacji strzeleckich.

Nie udał się eksperyment trenera Antoniego Hermanowicza, który postawił na bramkarza Gabora Sarneckiego. 20-letni debiutant, który do tej pory nie mieścił się nawet na ławce rezerwowych (jesienią bronił w lidze okręgowej), popełniał błąd za błędem. Raz wybawił go z opresji słupek, a dwa razy poprzeczka.

Niestety, buszczanie w dalszym ciągu są nieporadni w ataku. Jedyny celny strzał w sobotnim meczu oddał wyróżniający się w naszym zespole Marcin Gzyl. W 57 minucie przejął piłkę wybitą przez obrońców i zdecydował się na solowy rajd, który zakończył technicznym uderzeniem z 20 metrów. Futbolówkę zmierzającą w "okienko" wyłapał wyciągnięty niczym struna Jarosław Palej i... AKS ustanowił kolejny niechlubny rekord - 900 minut w rundzie wiosennej bez zdobycia bramki.