Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspaniały finisz „Fuksiarek”, „Senatorki” zgodnie z planem

Piotr Pubanz
Patrycja Sosna (przy piłce) tradycyjnie już w meczach z Tęczą trafia do bramki seriami. Piotr Pubanz
Komplet punktów wywalczyły regionalne piłkarki w 7. kolejce III ligi. Tucholanka zgodnie z planem pokonała Tęczę Bydgoszcz, natomiast Fuks Wielowicz zdołał wyciągnąć wynik z 0:2 na 3:2 z Vikingiem Aleksandrów Kujawski.

FUKS WIELOWICZ – VIKING ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 3:2 (0:2) Bramki: Aleksandra Krupa 2, Kinga Nowicka. FUKS: Kluza – Jaworska (Meyer), Jasiek, Półgęsek (Batke), Barton – Sławińska (Krupa), Kozicka, Oźmińska, Kinga Nowicka – Pacek (Klaudia Nowicka), Chylewska (Górska).

Drugą wygraną w lidze zanotował beniaminek z Wielowicza. Mecz z wyżej notowanym Vikingiem obfitował w spore emocje. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, ale to przyjezdne dwukrotnie zdołały pokonać Kluzę. Po przerwie to miejscowe przejęły inicjatywę systematycznie odrabiając straty. Ambicja „Fuksiar” dała im wygraną 3:2, dzięki czemu awansowały w tabeli na 11. miejsce.

TUCHOLANKA KOBIAK TUCHOLA – TĘCZA BYDGOSZCZ 6:2 (3:2) Bramki: Patrycja Sosna 3, Agnieszka Nierzwicka, Anna Kamińska, Natalia Miszke. TUCHOLANKA: Kropidłowska (Różycka) – Domeracka (Knitter), Grzempa (Chabowska), Niemczewska (Szóstak), Petrus, - Pastwa (Lesikowska), Kamińska, Miszke, Murawska (Górska) – Sosna, Nierzwicka.

Tucholanki zrobiły to co do nich należało, czyli wygrały z rywalem, którego zawsze potrafiły pokonać. Co ciekawe to przyjezdne objęły prowadzenie w meczu. Na szczęście długo się z niego nie cieszyły, bo Patrycja Sosna potrzebowała ledwie 120 sekund, aby wyprowadzić miejscowe na prowadzenie. Gospodynie zdominowały mecz w drugiej połowie, kiedy to aż czterokrotnie zdołały pokonać bramkarkę z Bydgoszczy.

Pozostałe wyniki 7. kolejki. GLKS – Noteć 0:11, Unifreeze – Wda/Strażak 8:1, WAP – Wisła 8:0, GOKSiR – Gwiazda 0:1, KKP – Spójnia 4:1.

1. Gwiazda Toruń 7 19 46-5
2. Noteć Inowrocław 7 18 28-7
3. WAP Włocławek 6 15 36-7
4. GOKSiR Start Pruszcz 7 13 20-6
5. Unifreeze II Górzno 7 13 23-18
6. Wisła Grudziądz 7 11 18-18
7. Tucholanka Tuchola 7 10 19-19
8. Tęcza Bydgoszcz 7 9 22-21