Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
gmina miejska Świdnica
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD
-
10
Zofia Rabiej
18
(0,08%)
-
3
Kazimierz Czesław Hermann
25
(0,11%)
-
2
Adriana Józefa Musiał
128
(0,57%)
-
1
Paweł Wiktor Kotuliński
248
(1,10%)
-
4
Jarosław Natanek
204
(0,91%)
-
5
Gabriela Kaczkowska
122
(0,54%)
-
6
Marcin Pazdur
112
(0,50%)
-
8
Izabela Horbik
26
(0,12%)
-
9
Anna Małgorzata Skałba
30
(0,13%)
-
7
Mirosław Moneta
33
(0,15%)
-
11
Krystian Moneta
43
(0,19%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”
-
6
Marzena Katarzyna Kowalik
102
(0,45%)
-
3
Wiesław Antoni Szelest
177
(0,79%)
-
1
Roman Ryszard Etel
601
(2,67%)
-
2
Tomasz Remigiusz Kościów
85
(0,38%)
-
5
Agnieszka Violetta Skrzydlewska
70
(0,31%)
-
4
Joanna Alicja Walichnowska
184
(0,82%)
-
7
Agnieszka Anna Janus
222
(0,99%)
-
8
Katarzyna Czerkawska
99
(0,44%)
-
9
Adrian Janusz Michella
18
(0,08%)
-
11
Zenon Stanisław Kowalski
43
(0,19%)
-
12
Ireneusz Stefan Pałac
663
(2,95%)
-
10
Danuta Dziedzic-Jasińska
107
(0,48%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
2
Bogumiła Aleksandra Murdzek
73
(0,32%)
-
4
Bogusław Piotr Zaborowski
10
(0,04%)
-
3
Zenon Józef Wojak
106
(0,47%)
-
1
Emilia Maria Podgórska
232
(1,03%)
-
5
Anna Kościów
13
(0,06%)
-
6
Damian Przemysław Ciróg
40
(0,18%)
-
8
Krzysztof Andrzej Kuras
100
(0,44%)
-
7
Joanna Maria Jabłońska
23
(0,10%)
-
10
Barbara Anna Moneta
45
(0,20%)
-
11
Piotr Rojek
51
(0,23%)
-
12
Gabriela Urszula Kowalczyk
60
(0,27%)
-
9
Paweł Ryszard Mus
76
(0,34%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT
-
1
Zygmunt Worsa
1 430
(6,35%)
-
5
Krystyna Wanda Kowalonek
256
(1,14%)
-
7
Jan Władysław Starek
145
(0,64%)
-
2
Alicja Synowska
859
(3,82%)
-
6
Bolesław Władysław Marciniszyn
208
(0,92%)
-
4
Bogusław Henryk Wojskowicz
174
(0,77%)
-
3
Elżbieta Gaszyńska
270
(1,20%)
-
12
Michał Jakub Wąż
92
(0,41%)
-
8
Anna Skwarzyńska
173
(0,77%)
-
9
Zbigniew Edmund Curyl
374
(1,66%)
-
10
Maria Dorota Smolarek-Wicher
202
(0,90%)
-
11
Aleksandra Katarzyna Warchała
102
(0,45%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Beata Szczepankowska
338
(1,50%)
-
1
Stanisław Jarzyna
1 800
(8,00%)
-
9
Anna Owcarz
348
(1,55%)
-
2
Magdalena Katarzyna Urbańska-Malucha
713
(3,17%)
-
8
Ryszard Jan Gwóźdź
100
(0,44%)
-
3
Ryszard Chołko
812
(3,61%)
-
7
Elżbieta Zygfryda Dudziak
187
(0,83%)
-
5
Lesław Henryk Krata
667
(2,96%)
-
11
Piotr Tomasz Krakowski
115
(0,51%)
-
10
Edyta Sylwia Zdanowicz
224
(1,00%)
-
6
Katarzyna Walczak
228
(1,01%)
-
12
Alekos Saradinopulos
126
(0,56%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Barbara Maria Burak
2 224
(9,88%)
-
5
Elżbieta Szejn-Grycel
119
(0,53%)
-
4
Andrzej Bogdan Gondek
400
(1,78%)
-
2
Zbigniew Edward Zduńczyk
486
(2,16%)
-
6
Sławomir Adam Orleański
194
(0,86%)
-
3
Krzysztof Kancerz
277
(1,23%)
-
11
Andrzej Jan Pyka
337
(1,50%)
-
12
Jolanta Elżbieta Kornel
308
(1,37%)
-
9
Alicja Karol
323
(1,44%)
-
7
Lidia Grażyna Korsak
141
(0,63%)
-
8
Mateusz Paweł Zboch
89
(0,40%)
-
10
Mieczysław Żuraw
347
(1,54%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Marek Zbigniew Suwalski
420
(1,87%)
-
1
Ryszard Kuc
714
(3,17%)
-
5
Katarzyna Zuzanna Fitrzyk
162
(0,72%)
-
2
Krystian Werecki
770
(3,42%)
-
4
Andrzej Paweł Kempa
282
(1,25%)
-
6
Jarosław Kozłowski
84
(0,37%)
-
8
Monika Katarzyna Król
194
(0,86%)
-
7
Jerzy Andrzej Sadanowicz
102
(0,45%)
-
9
Agnieszka Szczepańska
73
(0,32%)
-
12
Andrzej Brzozowski
97
(0,43%)
-
10
Grażyna Działowska
117
(0,52%)
-
11
Violetta Madej
116
(0,52%)
Okręg 2
gmina Jaworzyna Śląska, gmina Marcinowice, gmina Żarów
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD
-
3
Zdzisław Stanisław Kołodziej
80
(0,71%)
-
1
Patrycja Sara Figura
94
(0,83%)
-
4
Robert Okrzesik
30
(0,26%)
-
2
Zbigniew Ryszard Jamróg
59
(0,52%)
-
6
Agnieszka Aldona Młocek
29
(0,26%)
-
5
Dariusz Kazimierz Wasielewski
90
(0,79%)
-
7
Agnieszka Urszula Stelmach
37
(0,33%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”
-
7
Jolanta Papińska
176
(1,55%)
-
4
Lidia Schewiola
13
(0,11%)
-
2
Grzegorz Osiecki
986
(8,69%)
-
5
Małgorzata Anna Konarzewska
22
(0,19%)
-
6
Grzegorz Opioła
145
(1,28%)
-
3
Jacek Piotr Taratuta
205
(1,81%)
-
1
Andrzej Zadziorski
419
(3,69%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
1
Marek Żmuda
161
(1,42%)
-
2
Marek Józef Mazur
172
(1,52%)
-
4
Elżbieta Joanna Piotrowska
34
(0,30%)
-
7
Józef Studnicki
100
(0,88%)
-
3
Sylwia Halina Zięba
49
(0,43%)
-
5
Paweł Jakubowski
16
(0,14%)
-
6
Aleksandra Kinga Drozd
25
(0,22%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT
-
2
Beata Elżbieta Staryszak
410
(3,61%)
-
1
Marek Jan Zywer
677
(5,97%)
-
5
Bartłomiej Wojsław
180
(1,59%)
-
4
Łukasz Brańka
239
(2,11%)
-
6
Marta Olga Sułek
230
(2,03%)
-
7
Zygmunt Worsa
424
(3,74%)
-
3
Teresa Gawron
209
(1,84%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Katarzyna Anna Potoczna
183
(1,61%)
-
6
Mariola Gabriela Pieczonka
54
(0,48%)
-
3
Łukasz Tomasz Czajkowski
280
(2,47%)
-
1
Robert Aleksander Jagła
820
(7,23%)
-
2
Krzysztof Bronisław Sołtys
1 077
(9,49%)
-
5
Adam Szpilakowski
124
(1,09%)
-
7
Krystyna Urszula Jakszycka
202
(1,78%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Urszula Barbara Ganczarek
1 306
(11,51%)
-
5
Tadeusz Księżnik
147
(1,30%)
-
2
Jacek Krzaczek
503
(4,43%)
-
4
Dawid Michułka
407
(3,59%)
-
3
Jolanta Maria Brońska
286
(2,52%)
-
6
Andrzej Zając
251
(2,21%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
6
Katarzyna Zając
54
(0,48%)
-
3
Gerard Dominik Gryzgot
25
(0,22%)
-
1
Robert Tomasz Horodyski
204
(1,80%)
-
5
Andrzej Piotr Magierski
7
(0,06%)
-
2
Beata Aniela Brońska
70
(0,62%)
-
4
Piotr Edward Wróbel
33
(0,29%)
Okręg 3
gmina Strzegom
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD
-
6
Anna Jurkiewicz
70
(0,64%)
-
5
Jacek Artur Ślęczkowski
101
(0,92%)
-
1
Sabina Irena Cebula
530
(4,85%)
-
2
Kazimierz Chajduga
597
(5,46%)
-
3
Maria Karkowska
527
(4,82%)
-
4
Robert Bogumił Siekaniec
174
(1,59%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”
-
1
Beata Nejman
1 113
(10,19%)
-
2
Halina Wojciechowska
136
(1,24%)
-
4
Renata Tułodziecka
107
(0,98%)
-
5
Marcin Piotr Wieszewski
82
(0,75%)
-
3
Daniel Harmaciński
100
(0,92%)
-
6
Adrian Rafał Żelazny
31
(0,28%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
6
Bolesław Tadeusz Cyga
66
(0,60%)
-
3
Zofia Fornal
47
(0,43%)
-
5
Aneta Renata Paliwoda
112
(1,03%)
-
2
Krzysztof Zbigniew Rasławski
71
(0,65%)
-
1
Jerzy Antoni Sobański
96
(0,88%)
-
4
Lucyna Świstek
39
(0,36%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT
-
2
Elżbieta Barbara Smyk
562
(5,14%)
-
3
Anna Alicja Rudnicka-Kubiak
284
(2,60%)
-
1
Przemysław Marcin Stempniewicz
806
(7,38%)
-
4
Sebastian Jacek Jaszowski
274
(2,51%)
-
5
Paweł Tadeusz Mosór
216
(1,98%)
-
6
Anna Sylwia Witkowska
280
(2,56%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Janusz Roman Lebiedziński
233
(2,13%)
-
1
Urszula Maria Olszewska
587
(5,37%)
-
4
Eugenia Sonia Zasińska
165
(1,51%)
-
6
Halina Fitas
376
(3,44%)
-
3
Grzegorz Maciej Sulima
204
(1,87%)
-
5
Jacek Franciszek Durlik
139
(1,27%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Kamil Łukasz Fornal
295
(2,70%)
-
1
Leszek Antoni Niepsuj
964
(8,82%)
-
4
Martyna Kamińska
200
(1,83%)
-
6
Elżbieta Barbara Olbrycht
92
(0,84%)
-
5
Justyna Małgorzata Sawko-Bizoń
124
(1,14%)
-
2
Andrzej Janusz Falkiewicz
480
(4,39%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
5
Stanisław Markiewicz
49
(0,45%)
-
1
Wioleta Marzena Wnęk-Soczyńska
195
(1,78%)
-
4
Sobiesław Roman Kwiatkowski
139
(1,27%)
-
2
Józef Białek
99
(0,91%)
-
3
Marlena Kraczek
47
(0,43%)
-
6
Elżbieta Ewa Mąka
116
(1,06%)
Okręg 4
gmina Świdnica
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD
-
1
Jarosław Kurzawa
100
(1,50%)
-
2
Katarzyna Marzena Ekiert
59
(0,89%)
-
3
Bogusława Irena Róg
28
(0,42%)
-
4
Agnieszka Jolanta Kubik
23
(0,35%)
-
5
Cezary Adam Gałecki
50
(0,75%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”
-
3
Marek Wiesław Raczyński
75
(1,13%)
-
4
Elżbieta Anna Marszałek
46
(0,69%)
-
1
Jan Kucała
194
(2,91%)
-
2
Renata Teresa Madziara
60
(0,90%)
-
5
Leszek Wojciechowski
166
(2,49%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
2
Bogusław Tadeusz Szatanik
58
(0,87%)
-
4
Barbara Pelagia Waligóra
30
(0,45%)
-
5
Zbigniew Leszek Szczygieł
81
(1,22%)
-
3
Teresa Hagedorn
8
(0,12%)
-
1
Józef Andrzej Kucharczyk
81
(1,22%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT
-
1
Ryszard Gawron
761
(11,43%)
-
3
Justyna Sara-Hryncyszyn
503
(7,56%)
-
4
Władysława Antonina Łach
247
(3,71%)
-
5
Tadeusz Michał Szarwaryn
406
(6,10%)
-
2
Janusz Zbigniew Maruda
397
(5,96%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Leszek Tokarz
207
(3,11%)
-
1
Tomasz Daniel Szuszwalak
461
(6,93%)
-
3
Anna Monika Kołodko
220
(3,31%)
-
4
Jerzy Dariusz Żądło
254
(3,82%)
-
5
Dorota Köhler
185
(2,78%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Marek Franciszek Miękina
83
(1,25%)
-
2
Gabriela Kukuła
267
(4,01%)
-
3
Danuta Maria Sawczuk
267
(4,01%)
-
5
Przemysław Józef Huzar
285
(4,28%)
-
1
Małgorzata Kazimiera Chodkiewicz-Bednarz
707
(10,62%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Małgorzata Anna Nicpoń
28
(0,42%)
-
1
Edyta Magdalena Sobala
172
(2,58%)
-
5
Stanisław Michał Lato
42
(0,63%)
-
2
Mateusz Jadach
85
(1,28%)
-
4
Łukasz Paweł Mucha
20
(0,30%)
Okręg 5
Gmina Świebodzice, gmina Dobromierz
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD
-
2
Andrzej Kazimierz Olszówka
173
(1,58%)
-
3
Elżbieta Rudnicka
158
(1,45%)
-
1
Agata Maria Steczko-Szymańska
70
(0,64%)
-
5
Agnieszka Irena Budzińska
61
(0,56%)
-
6
Marta Beata Neumann
37
(0,34%)
-
7
Tadeusz Wiesław Szozda
337
(3,09%)
-
4
Robert Mosór
141
(1,29%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”
-
4
Teresa Bogumiła Anniuk-Gulak
82
(0,75%)
-
5
Robert Tadeusz Sysa
98
(0,90%)
-
7
Waldemar Antoni Grochowski
227
(2,08%)
-
6
Małgorzata Zofia Daszkiewicz
468
(4,29%)
-
1
Marzena Joanna Korona-Kruk
387
(3,54%)
-
3
Mateusz Benedykt Brzuchacz
379
(3,47%)
-
2
Violetta Chorąży
266
(2,44%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
1
Edmund Marian Staniewski
57
(0,52%)
-
4
Martyna Zuzanna Gil
29
(0,27%)
-
3
Eugeniusz Kowalec
86
(0,79%)
-
6
Ewa Barbara Bylica
8
(0,07%)
-
5
Ireneusz Jan Hereda
21
(0,19%)
-
2
Maria Krystyna Łasak
111
(1,02%)
-
7
Monika Marianna Figurak
61
(0,56%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT
-
2
Wojciech Latuszek
266
(2,44%)
-
1
Daria Kurek
399
(3,65%)
-
3
Tobiasz Wysoczański
393
(3,60%)
-
4
Monika Anna Falkiewicz
93
(0,85%)
-
7
Edward Szwarcbach
192
(1,76%)
-
6
Leszek Stanisław Gucwa
176
(1,61%)
-
5
Dorota Renata Jasztal
156
(1,43%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Krystian Rafał Ulbin
749
(6,86%)
-
3
Anna Maria Frydrysiak
120
(1,10%)
-
1
Piotr Tadeusz Fedorowicz
1 567
(14,35%)
-
4
Elżbieta Brzozowska
112
(1,03%)
-
5
Małgorzata Anna Jamrozińska-Grundman
68
(0,62%)
-
6
Małgorzata Katarzyna Kowalska
64
(0,59%)
-
7
Robert Aleksander Mazurkiewicz
120
(1,10%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Adrian Babiarz
444
(4,07%)
-
1
Halina Nawrocka
930
(8,52%)
-
3
Magdalena Joanna Stąpor
181
(1,66%)
-
4
Piotr Grygiel
108
(0,99%)
-
5
Kamila Czesława Pasieczna
86
(0,79%)
-
7
Ryszard Zyska
588
(5,38%)
-
6
Regina Anna Marciniak
54
(0,49%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Leszek Ludwik Hołowaty
441
(4,04%)
-
2
Kazimierz Tadeusz Sychowicz
83
(0,76%)
-
4
Zbigniew Krzysztof Nowak
40
(0,37%)
-
3
Dorota Beata Wiśniewska
70
(0,64%)
-
5
Ewa Jadwiga Wrochna
138
(1,26%)
-
6
Beata Irena Maślankiewicz
26
(0,24%)