Zamknij

Gazeta Pomorska

„Wycinanki” dla małych. Polsko-japoński spektakl Teatru Polskiego uczy otwartości [zdjęcia]

„Wycinanki” to koprodukcja  stworzona z okazji 100 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Za reżyserię jest odpowiedzialny Yojiro Ichikawa,

Dariusz Bloch

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/13] Poprzednie Następne

„Wycinanki” dla małych. Polsko-japoński spektakl Teatru Polskiego uczy otwartości [zdjęcia]

„Wycinanki” to koprodukcja stworzona z okazji 100 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Za reżyserię jest odpowiedzialny Yojiro Ichikawa, za dramaturgię Daria Sobik, a w obsadzie znaleźli się Natsumi Kuroda, Michalina Rodak i Marcin Zawodziński.

- Otwartość, chęć tworzenia wspólnoty i tolerancja to cechy, które powinny być bliskie nam wszystkim - mówi Łukasz Gajdzis, dyrektor Teatru Polskiego. - Bywa z tym różnie, szczególnie ostatnio. Dlatego pomyśleliśmy, że jako teatr powinniśmy zająć artystyczne stanowisko w tej sprawie i uczyć tej otwartości najmłodsze pokolenie.

Przedstawienie jest przeznaczone dla maluchów od 0 do 3. roku życia. - Przy okazji zależy nam także na tym, by wyrabiać w widzach naturalną chęć bywania w teatrze od najmłodszych lat - dodaje Gajdzis.

„Wycinanki” poszukują wspólnych mianowników między kulturą polską i japońską. - To kraje leżące dosłownie na dwóch krańcach świata, których pozornie nic nie łączy - mówią twórcy. - Wierzymy jednak, że mogą być sobie bardzo bliskie, dlatego szukaliśmy podobieństw i tego, co wspólne.

- To jest historia, która skupia się na kartce papieru - mówi reżyser spektaklu. - My mamy origami, Polacy swoje wycinanki. Ten papier jest jednak jedynie pretekstem, by pokazać uniwersalne wartości, z którymi jest wielki kłopot. W świecie pełnym nienawiści i negatywnych emocji chcemy pokazać młodym widzom, jak bardzo ważna jest otwartość i chęć poznawania drugiego człowieka. Dzięki temu w przyszłości staną się pięknymi i mądrymi ludźmi.

Spektakl trwa 40 minut. Jego premierę zaplanowano na najbliższy piątek na godz. 17.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy