Fuksiary strzelały na wiwat, ta porażka boli

Piotr Pubanz
„Fuksiary” (w pasy) w niedzielne południe pechowo uległy piłkarkom z Przechowa.
„Fuksiary” (w pasy) w niedzielne południe pechowo uległy piłkarkom z Przechowa. Piotr Pubanz
Wyjazdowa wygrana Tucholanki i porażka Fuksa na własnym boisku, to rozstrzygnięcia 2. kolejki III ligi kobiet. Nasze zespoły na razie znajdują się w samym środku ligowej tabeli.

Zdecydowanie lepiej w miniony weekend wypadły podopieczne Marka Zienkiewicza. „Senatorki” w Toruniu mierzyły się z rezerwami miejscowej Gwiazdy. Mecz był jednostronny, a tucholanki pewnie zainkasowały komplet „oczek” wygrywając 4:0. Dwa gole dla przyjezdnych strzeliła Monika Weber, a po jednym dorzuciły Patrycja Sosna i Anna Kamińska.

W zupełnie innych nastrojach boisko opuszczały piłkarki z Wielowicza, które podejmowały Wdę/Strażaka Przechowo. Piłkarki Marka Grabowskiego mimo, że w pierwszej części meczu stworzyły sobie co najmniej 8 dogodnych okazji bramkowych, schodziły na przerwę z bagażem 4 goli. Tak dużej straty nie udało się już odrobić, chociaż w 60. min. Szmaglińska doprowadziła wynik do stanu 3:4. Ponownie zabrakło szczęścia pod bramką, a bliższe kolejnych goli w końcówce były przyjezdne.

- Ta porażka boli, bo mieliśmy przewagę, cisnęliśmy rywalki, a one po kontrach strzelały kolejne bramki – ubolewał po meczu trener Grabowski. – Dziewczyny zostawiły sporo serducha na boisku, ale szczęście było dziś po stronie rywalek. Nasza gra w pierwszej połowie nie wyglądała źle. Dziewczyny ładnie dochodziły akcjami pod pole karne Wdy i albo traciły piłki, albo strzelały bardzo niecelnie. Dopiero nasze dziesiąte uderzenie na bramkę, znalazło drogę do siatki. Szkoda tego meczu.

Pozostałe mecze 2. kolejki: Unifreeze – Start 1:2, KKP - Spójnia 1:1, Noteć – Mustang 0:3, GLKS - WAP 0:11, Zjednoczeni – Legia 1:3.

1. WAP Włocławek 2 6 22-2
2. GOKSiR Start Pruszcz 2 6 6-2
3. Mustang Wielgie 2 4 5-2
4. Legia Chełmża 2 4 5-3
5. Spójnia Białe Błota 2 4 3-1
6. Wda/Strażak Przechowo 2 3 5-7
7. Noteć Inowrocław 2 3 3-5
8. Tucholanka Tuchola 2 3 6-3