MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wynik mógł być lepszy

(aj)
Najlepsze wyniki egzaminów osiągnęli uczniowie gimnazjum im. ks Wawrzyniaka w Mogilnie.

wyników egzaminów dla powiatu mogileńskiego jest niższa niż całym województwie kujawsko-pomorskim. Średnia dla powiatu z humanistycznej części egzaminu - to 29,15 (dla województwa to 30,25), średnia powiatowa z części matematyczno-przyrodniczej to 24 (dla województwa 24,51).

Suche liczby

Dyrektorzy zarzekają się, że na razie nie mogą podawać wyników swoich szkół. Analizują jednak między sobą dane i oczywiście podają indywidualne wyniki uczniom. Wszyscy podkreślają, że egzaminy mogłyby by wypaść lepiej.

- Teraz to tylko suchy wynik. I takiej suchej informacji na razie nie podajemy - mówi Maria Świdowska, dyrektor gimnazjum w Strzelnie. - Na radzie pedagogicznej musimy te wyniki przeanalizować.

Poprawiły się natomiast wyniki w Jeziorach Wielkich (gimnazjum z siedzibą we Włostowie).

- Jest znacząca poprawa w porównaniu do minionych lat. Do średniej wojewódzkiej brakuje nam jakieś dwa punkty, ale małymi kroczkami poprawiamy się - mówi Marek Budny, dyrektor gimnazjum.

Jak mówi natomiast Włodzimierz Janas, dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie jego uczniowie także plasują się blisko średniej wojewódzkiej.

Więcej niż średnia

Najwięcej powodów do zadowolenia mają uczniowie i nauczyciele gimnazjum im. ks. Wawrzyniaka w Mogilnie. Jak ustaliliśmy ta szkoła ma najwyższą średnią. Wyższą niż średnia powiatowa i wojewódzka.

Nie ma jeszcze natomiast wyników dla powiatu gnieźnieńskiego, czyli m.in szkół gminy Trzemeszno.

Dla gimnazjalistów to nie koniec nerwów. Teraz rozpoczną się przyjęcia do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie dokumenty mogą składać w trzech placówkach, ostatecznie już znając wyniki wybiorą jedną. O tym czy w ogóle szkoła przyjmie ucznia decyduje m.in wynik egzaminu końcowego gimnazjum. Wkrótce, znając już oficjalne wyniki podamy na naszych łamach ranking szkół ziemi mogileńskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska