Wyniki 11. kolejki A-klasy. Krajna Sępólno wciąż liderem

Piotr Pubanz
Tym razem Kamionka (na czarno) nie wywiozła punktów z Sępólna.
Tym razem Kamionka (na czarno) nie wywiozła punktów z Sępólna. Piotr Pubanz
Pięć czołowych ekip A-klasy wygrało w weekend swoje mecze 11. kolejki, w tabeli pozostał więc status quo. Najwięcej kibice obiecywali sobie po „grand derby” powiatu sępoleńskiego.

Emocje były, ale dopiero w ostatnich dwóch kwadransach meczu. Przez prawie godzinę na boisku trwała wyrównana walka. Częściej przy piłce byli miejscowi, ale i piłkarze z Kamienia dążyli do zdobycia gola. Ten jednak długo nie padał. Dopiero w 54. min. zwycięsko z rywalizacji z Brysiem wyszedł Czapiewski i goście objęli dość nieoczekiwanie prowadzenie. Cieszyli się z niego ledwie sześć minut.

Wyrównał Kaczmarek, a chwilę potem prowadzenie gospodarzom dał Mosek. Kamionka, która po strzeleniu gola zupełnie oddała rywalom pole gry, nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć. Wynik meczu na 3:1 dla krajan ustalił w doliczonym czasie gry Bonk. Kolejną efektowną wygraną zanotowali gracze Rawysa CEO, gromiąc 6:2 GLKS Osielsko. Gospodarze przegrywali od 10. minuty 0:1 i wynik ten utrzymywał się aż do drugiej połowy. Ta część meczu została całkowicie zdominowana przez raciążan, którzy sześciokrotnie znajdowali drogę do siatki rywala. Gole strzelali doświadczeni gracze Dominik i Damian Rybaccy oraz Tomasz Mocek, ale na uwagę zasługuje też bardzo udany debiut 16-latka Dominika Manteufela, który strzelił bramkę oraz asystował przy dwóch kolejnych. Wysoko w tabeli jest nadal Tucholanka, która tym razem przywiozła komplet „oczek” z Dobrcza. Tucholanie długo nie mogli ugryźć rywala, ale po przerwie dwukrotnie trafił Mikołaj Górka.

Wyniki 11. kolejki Krajna – Kamionka 3:1 (Maciej Kaczmarek, Mariusz Mosek, Dominik Bonk – Przemysław Czapiewski), Rawys CEO – Osielsko 6:2 (Damian Rybacki 2, Tomasz Mocek 2, Dominik Rybacki, Dominik Manteufel – Marcin Szulc, Radosław Kliszewski), Dobrcz – Tucholanka 0:2 (Mikołaj Górka), Victoria N, - Fala 0:3, Wda II - Grom 3:0, Start – Dąbrowa 2:0, Victoria K. Dąb 4:0.

1. Krajna Sępólno 11 28 31-13
2. Wda II/Tor Świecie 11 27 28-10
3. Fala Świekatowo 11 26 25-9
4. Rawys Raciąż 11 22 38-31
5. Tucholanka Tuchola 11 21 28-17
6. LKS Dąbrowa Chełm. 11 16 20-17
7. Kamionka Kamień 11 15 16-21
8. Victoria Niemcz 10 15 20-22