Wyniki 12. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2021/22 [23 października]

OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Kujawianka Izbica Kujawska - Włocłavia Włocławek (białe koszulki) 1:1
Kujawianka Izbica Kujawska - Włocłavia Włocławek (białe koszulki) 1:1 Pcz
W sobotę 23 października odbyły się mecze 12. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Wyniki podawaliśmy tradycyjnie na żywo.

Sobota 23 października
Lider Włocławek - Pomorzanin Toruń 3:2 (1:0)
Informują Ryszard Krzeszewski, Ryszard Kobak
90+3 - koniec
90 - 3 minuty doliczone
⚽️ GOOOL 89 - Jakub Sajda 3:2. Podawał Igor Lubowicz
75 - 3:1
⚽️ GOOOL 61 - Tomasz Szablewski 3:1. Asysta Kamil Frąckowiak
⚽️ GOOOL 59 - Damian Figura 2:1. Asysta Tomasz Szablewski. Bramka nr 400 w tym sezonie

80 - 4:2
⚽️ GOOOL 78 - Jay Jaskólski 4:2. Hat-trick i 11 bramka w sezonie. Asysta Piotr Mroziński
75 - 3:2
⚽️ GOOOL 68 - Gabriel Santos Falciano głową 3:2. Podawał Jakub Ratkowski. 11 bramka Gabriela, 8 asysta Ratkowskiego
⚽️ GOOOL 66 - Krzysztof Chojnacki 3:1. Asysta Filip Śliwiński
⚽️ GOOOL 53 - Gabriel Santos Falciano 2:1. Podawał Jakub Ratkowski
⚽️ GOOOL 47 - Jay Jaskólski z rzutu karnego 2:0. Faulowany był w 23 sekundzie drugiej połowy Jacek Wojciechowski
45 - 1:0, przerwa
40 - 1:0
⚽️ GOOOL 33 - Jay Jaskólski 1:0
20 - 0:0
10 - 0:0
1 - Adam Safian fauluje w 53 sekundzie na 25 metrze wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Chojnackiego, czerwona kartka dla piłkarza Wdy, goście w osłabieniu od 2 minuty
1 - gospodarze od środka
(15:00) - Łukasz Zasada

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Notecianka Pakość 2:2 (1:1)
82 - żółta kartka dla Dominika Smaruja
⚽️ GOOOL 79 - Borys Skowroński dotyka piłkę, a Norbert Rościszewski strzela na 2:2
77 - sędzia dyktuje rzut wolny w polu karnym
77 - zamieszanie w polu karnym Orląt jednak nie ma wyrównującej bramki
75 - żółta kartka dla Łukasza Ruteckiego
72 - zmiana w Noteciance, boisko opuszcza Mateusz Gryglewicz, na boisku Hubert Wójcik
64 - kolejny rzut rożny dla Notecianki
62 - rzut rożny dla Notecianki
59 - Borys Skowroński strzela na bramkę, broni Lasek
⚽️ GOOOL 53 - Miłosz Sadowski z rzutu karnego na 2:1. Faulowany był Sebastian Fido
51 - Kacper Mozgawa strzela minimalnie obok bramki
46 - druga połowa rozpoczęła się z opóźnieniem, gdyż piłkarze z Aleksandrowa zmienili sobie koszulki, jednak sędzia kazał im wrócić do poprzednich
45+2 - przerwa, 1:1
45 - sędzia dolicza 2 minuty
42 - Dariusz Swojnóg strzela z dystansu nad bramką
40 - po raz kolejny fantastyczna obrona bramkarza Notecianki Marcina Walczaka
38 - żółta kartka dla Borysa Skowrońskiego
35 - fantastyczna obrona Marcina Walczaka
34 - Przemysław Swojnóg dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, sędzia przerywa grę gdyż jeden z zawodników Notecianki faule piłkarza Orląt
30 - rzut rożny dla Notecianki
⚽️ GOOOL 26 - Kacper Mozgawa przejmuje piłkę w polu karnym i strzela na 1:1
24 - Kacper Mozgawa wychodzi na sam na sam z bramkarzem, jednak jest na spalonym
24 - Mateusz Gryglewicz uderza na bramkę, obrońcy wybijają piłkę
22 - słupek po strzale piłkarza Orląt
⚽️ GOOOL 20 - Łukasz Rutecki 1:0. Dobitka po strzale Huberta Maciąga, piłki nie utrzymał bramkarz i Rutecki skutecznie dobił
12 - Skowroński dośrodkowuje w pole karne, piłkę łapie Lasek
9 - kolejny rzut rożny dla Orląt
6 - rzut rożny dla Orląt
5 - w Aleksandrowie Kujawskim coraz większa ulewa
3 - Rościszewski podaje do Przemysława Swojnóga w pole karne, jednak nie przyjmuje piłki
1 - od środka Notecianka
ORLĘTA: Lasek - Povolotskyi, Brzeziński, Smieszny, Ollivierre, Wojnowski, Maciąg, Młodzieniak, Sadowski, Rutecki, Żuchowski
NOTECIANKA: Walczak - Skowroński, Dreżewski, Strzesak, Smaruj, M. Gryglewicz, Rościszewski, D. Swojnóg, R. Wójcik, Mozgawa, P. Swojnóg
(14:30) - Bartłomiej Wiśniewski

Chełminianka Chełmno - Unia Gniewkowo 2:4 (1:3)
(14:30) - Łukasz Damski

Start Pruszcz - Cuiavia Inowrocław 2:0 (1:0)
Informuje KAMIL WALCZAK
90 - koniec
82 - obrońca gospodarzy wybija piłkę z linii bramkowej
⚽️ GOOOL 74 - Olaf Wójtowicz 2:0. Podawał Jakub Środa
70 - 1:0
60 - 1:0
49 - Olaf Wójtowicz wychodzi na czystą pozycję i jest sfaulowany przez Tomasza Wachowiaka - bramkarza Cuiavii. Bezpośrednia czerwona kartka i goście w 9.
⚽️ GOOOL 39 - Olaf Wójtowicz 1:0. Ładna bramka zdobyta przewrotką, dośrodkował Marcin Gaca, piłkę odbił głową obrońca Cuiavii
32 - Damian Adamski (Cuiavia) czerwona kartka (druga żółta). Goście w 10
30 - 0:0
28 - Damian Adamski żółta kartka
20 - 0:0
10 - 0:0
1 - od środka goście
START: Drosdowski - Konopczyński, Wójcik, Gaca, Wanat, Pokorowski, Majka, Mizdalski, Górzyński, Wójtowicz, Czarnowski.
CUIAVIA: Wachowiak - Burzyński, Maciejewski, Majtczak, Kordyla, Kozłowski, Majchrzak, Adamski, Nowakowski, Brzóstowski, Wyrkowski.
(14:00) - Adrian Sławkowski

Kujawianka Izbica Kujawska - Włocłavia Włocławek 1:1 (1:1)
Informuje Włodzimierz Walczak, Andrzej Kijek

90+4 - koniec, przerwana seria Włocłavii i Łukasza Zapały, druga bramka stracona przez włocławian w sezonie
90 - 4 minuty doliczone
85 - Widelski czerwona kartka (druga żółta) - Kujawianka w osłabieniu, wcześniej dwa razy trafiła w słupek Włocłavii
71 - rzut karny dla Kujawianki! Faulowany był Hubert Szymczak. Piotr Szablewski jednak nie trafia z jedenastu metrów, strzelił nad poprzeczką
55 - 1:1
50 - 1:1
⚽️ GOOOL 45 - Sebastian Antas 1:1. Podawał Majewski. Zapała pokonany po 769 minutach. Sędzia już nawet nie wznawiał gry, koniec pierwszej połowy
30 - 0:1
20 - 0:1
16 - 0:1, rekordy o których pisaliśmy wcześniej, pobite przez Łukasza Zapałę.
⚽️ GOOOL 8 - Oleg Tabaka 0:1. Po zagraniu Bartłomieja Fetera z autu
1 - od środka Włocłavia
WŁOCŁAVIA: Zapała - Behlke, Cichowlas, Żuławski, Czyżewski - Feter, Kacperski, Wojtylak, Kuropatwiński, Tabaka, Galanciak.
To mecz z dużymi podtekstami. Kujawianka w ostatniej kolejce sezonu 202/21 wygrała we Włocławku i pozbawiła włocławian szansy awansu do 3. ligi (trener Waldemar Czarnecki publicznie mówił, że kibicuje Zawiszy Bydgoszcz).
Teraz trzech piłkarzy Kujawianki gra we Włocłavii i w sobotę wystąpią w pierwszym składzie (Marcel Żuławski, Oleg Tabaka, Łukasz Galanciak). Najskuteczniejszy piłkarz Włocłavii Kamil Kuropatwiński to wychowanek Kujawianki. Długo w zespole z Izbicy grał też Mariusz Cicholwas. W Kujawiance występuje Piotr Szablewski z którego Włocłavia zrezygnowała.
Zapowiada się ciekawe spotkanie. Ostatnie trzy mecze w Izbicy Włocłavia wygrała (4:0, 2:1 i 3:0), w sezonie 2018/19 padł remis 1:1, a wygraną Kujawianka przed własną publicznością z Włocłavia odniosła 2 czerwca 2013 roku (2:0). Włocłavia od 8 meczów nie straciła bramki. Bramkarz Włocłavii Łukasz Zapała niepokonany jest już od 724 minut. Do pobicia własnych trzecioligowych rekordów, z sezonu 2017/18 w KP Starogard Gdański brakuje mu 9 minut, natomiast z sezonu 2014/15 we Wdzie Świecie 16 minut.
(14:00) - Andrzej Sobieszczyk

BKS Bydgoszcz - Unia Solec Kujawski 0:3 (0:1)
⚽️ GOOOL 58 - Łukasz Nowak 0:3. Asysta Sebastian Pacek
⚽️ GOOOL 55 - Daniel Katerla z rzutu karnego 0:2. Asystę zapisujemy znów Łukaszowi Nowakowi, który był faulowany
45 - 0:1, przerwa
40 - 0:1
35 - 0:1
30 - 0:1
⚽️ GOOOL 22 - Sebastian Pacek 0:1. Asysta Łukasz Nowak. 8 bramka w sezonie Packa (7 w ostatnich trzech meczach)
20 - 0:0
10 - 0:0
5 - 0:0
1 - BKS od środka
(12:00) - Tomasz Sułek

Trwa głosowanie...

Która drużyna wywalczy mistrzostwo rundy jesiennej 4. ligi kujawsko-pomorskiej w sezonie 2021/22?

Chemik Moderator Bydgoszcz - Lech Rypin 2:2 (0:0)
71 - Chemik nad bramką
⚽️ GOOOL 63 - Maciej Rożnowski 2:2. Podawał Dorian Banasiak. Rehabilitacja Rożnowskiego
⚽️ GOOOL 60 - Dorian Banasiak głową 1:2. Dośrodkował Szymon Moszczyński
56 - Banasiak z 20 metrów, bramkarz Chemika na posterunku
⚽️ GOOOL 51 - Damian Rysiewski 2:0. Asysta Daniel Włosiński
⚽️ GOOOL 46 - Piotr Siekirka 1:0. Podawał Kamil Serafin
45 - przerwa, 0:0
43 - rzut karny po faulu na Pawle Lewandowskim. Z jedenastki strzał Macieja Rożnowskiego broni Oskar Klon! To 31 rzut karny podyktowany w tym sezonie, ósmy, który nie został wykorzystany. To drugi rzut karny z rzędu, który nie został wykorzystany przez Lecha (w 11 kolejce karnego nie strzelił Jakub Trędewicz), a trzeci w sezonie (w 2. kolejce zmarnował karnego Paweł Lewandowski).
41 - dobra akcja Lecha, Moszczyński strzela zza szesnastki tuż obok słupka Chemika