Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XXV Konfrontacje Teatralne w bydgoskim Pałacu Młodzieży [zapowiedź]

red
Już w najbliższy piątek, po raz dwudziesty piąty Pałac Młodzieży zorganizuje Konfrontacje Teatralne dla dzieci i młodzieży z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Dwadzieścia pięć lat istnienia to jubileusz, który zmusza do wspomnień i podsumowania, tego co udało się dokonać, zobaczyć, przeżyć i doświadczyć.

Przez dwadzieścia pięć lat na scenie zaprezentowało się przeszło 460 grup teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i placówek wychowania pozaszkolnego. Swój talent, umiejętności i pasje ukazało ponad 5540 młodych aktorów. Organizowane przedsięwzięcie jest podsumowaniem wielomiesięcznej pracy i zabawy w teatr uczestników. Głównym założeniem Konfrontacji jest rozwój twórczej wrażliwości dzieci i młodzieży, wzajemne inspirowanie się w poszukiwaniu nowych środków wyrazu i form teatralnych, a także możliwość wymiany doświadczeń artystycznych.

Co roku przez dwa dni konkursu przekraczając próg Pałacu widzowie przenosili się do innego świata, zostawiając za nim rzeczywistość. Tu można było poczuć się jak w bajce. W teatrze bowiem jak w marzeniach może się wszystko wydarzyć. Mali aktorzy nie tylko wcielali się w postać Czerwonego Kapturka, złej Czarownicy, czy przyjaciela z podwórka, ale także ukazywali świat widziany oczyma ich samych, jego dobre i złe strony. Prezentowali wszystko co ludzkie i dla ludzi, ukazywali ich problemy, radości i smutki.

Przez te wszystkie lata udział w Konfrontacjach dla młodych artystów był niezwykłym wydarzeniem, bowiem występ na prawdziwej scenie, w świetle reflektorów, w sali wypełnionej publicznością dostarczał ogromnych przeżyć i emocji. Szerokie grono odbiorców, rówieśników ze szkół i placówek opiekuńczo - wychowawczych stanowiło bardzo wymagającą i spontaniczną publiczność, okazującą otwarcie swoje zainteresowanie i odbiór spektaklu.

Program:
XXV Konfrontacje Teatralne

9:00 – Rozpoczęcie XXV Konfrontacji Teatralnych, powitanie uczestników i gości

Kategoria: szkoły podstawowe kl. I-III i placówki wychowania pozaszkolnego

1. KOLEJ NA KOLEJ – Teatr „Pacynka” z MDK nr 2, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik na podstawie polskiej literatury dla dzieci.

2. SEN - Teatr Ruchu „Atelier” z MDK nr 5, instruktor: Angelika Landowska, scenariusz: Angelika Landowska.

3. W DZIECIĘCYM POKOJU, W DZIECIĘCYM ŚNIE – kl. 1b ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ, instruktor: Agnieszka Kocot-Wierska, scenariusz: Agnieszka Kocot-Wierska oraz dzieci.

Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VI i placówki wychowania pozaszkolnego

4. ZABAWA W ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego, instruktor: Magdalena Gust i Beata Wiarek, scenariusz: Zofia Wójcik.

5. OPOWIEŚĆ WIGILIJNA - Koło Recytatorsko-Teatralne z Zespołu Szkół nr 25 Mistrzostwa Sportowego, instruktor: Magdalena Siedlecka, scenariusz: wg Karola Dickensa.

6. ZA SZYBĄ – Zespół „Karramba” ze Szkoły Podstawowej w Brzozie, instruktor: Julia Bafia i Elżbieta Bloch, scenariusz: Julia Bafia.

7. CZY I TY SPOTKAŁEŚ BRZYDKIE KACZĄTKO - Klub Młodego Aktora z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie, instruktor: Alicja Grubich-Łysakowska, scenariusz: Alicja Grubich-Łysakowska na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena

8. ZBZIKOWANE BZDURY – Teatr „Naniby” z MDK nr 4, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik.

9. CZYJE? – Zespół „3 po 3” z Pałacu Młodzieży, instruktor: Janina Lasota, adaptacja scenariusza Liliany Bardijewskiej – Jacek Małachowski

Kategoria: gimnazja i placówki wychowania pozaszkolnego

10. TEATRZYK ZIELONA GĘŚ MA ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ… - Koło Teatralne „Próba” z Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego, instruktor: Jolanta Nadolna, scenariusz: Konstanty Ildefons Gałczyński.

11. OSTATNIA LEKCJA – Zespół teatralny z Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach, instruktor: Józefina Szałańska, scenariusz: Józefina Szałańska.

12. PIERWSZA LEPSZA – uczniowie klasy III teatralnej z Gimnazjum nr 9, instruktor: Ewa Kokoszczyńska i Elżbieta Biadun, scenariusz: Aleksander Fredro.

13. SZACH-MAT – Teatr „C.D.N.” z MDK nr 4, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik i Nadia Nowik.

14. CUDÓW NIE MA I NIE BĘDZIE – Zespół „Scena G-20” z Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi, instruktor: Agnieszka Poliszak-Trzosek, scenariusz: Grażyna Drzewiecka i uczniowie.

15. KWIAT PAPROCI - Zespół „Bez Nazwy” z Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Brzozie, instruktor: Anna Radtke, scenariusz: Anna Radtke.

16. OTO CZŁOWIEK – Teatr „Remus” z MDK nr 2, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik i Nadia Nowik.

Film – niespodzianka

„25 lat minęło…” – czyli teatralnych wspomnień czar

OGŁOSZENIE WERDYKTU, UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD między godz. 16.30 a 17.30

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto