18 i 19 marca w Toruniu odbędzie się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń. Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych miasto odwiedzi ok. 2 tys. gości.

Będą to eksperci, przedstawiciele rządu, samorządów, politycy, przedstawiciele nauki i przedsiębiorcy.

Nowe wyzwania" dla polskiej gospodarki

Sesję Plenarną pod hasłem "Niepodległa - nowe wyzwania" otworzy wykład prof. Jerzego Buzka. Następnie prof. Michał Kleiber poprowadzi dyskusję, w której wezmą udział: Henryk Kowalczyk, minister środowiska, Marek Zagórski, minister cyfryzacji, Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Otylia Jędrzejczak podczas Welconomy Forum in Toruń: - Każdy sam ustala zasady, co jest fair play, a co nie jest

Omówią "nowe wyzwania" dla polskiej gospodarki, jak: smog, odpady, cyberbezpieczeństwo oraz innowacyjność. Po zakończeniu pierwszej części konferencji w CKK Jordanki, kolejna - warsztatowa - odbędzie się w Hotelu Copernicus.

Dyskusje będą prowadzone w ramach 30 paneli tematycznych. Ponadto organizatorzy zapewniają doskonałą przestrzeń do rozmów dwustronnych oraz promocji przedsiębiorstw i instytucji.

Poznanie możliwości inwestycyjnych

Prawdziwą wisienką na torcie mają być sprawy międzynarodowe. W ramach kontynuacji tematyki związanej z krajami, które prezentowano na Welconomy w latach ubiegłych, jak Rosja, Kazachstan, Białoruś i Indie, eksperci przeanalizują współpracę handlową tych państw z naszym krajem.

Welconomy Forum in Toruń 2017. Jakie są perspektywiczne kierunki polskiego eksportu?

Niewątpliwa gratka dla polskich firm to poznanie możliwości inwestycyjnych w nowych państwach prezentowanych na Welconomy, a mianowicie Brazylii, Iraku, Angoli i Indonezji.

Szczegóły i program XXVI edycji Welconomy in Toruń znajdują się na stronie www.welconomy.pl.