ZOBACZCIE WIDEO
  ZAPRASZAMY!

  13 Marketingowych Newsów Miesiąca. Zobacz wideo!

  Rozwiń
  ZOBACZCIE WIDEO
  Zwiń

  13 Marketingowych Newsów Miesiąca. Zobacz wideo!

  Listopad można by określić miesiącem stories, gdyż zawitały one na LinkedIn oraz na YouTube. Już brakuje nam platform, na których nie ma tego elementu.

  Za rok mistrzostwa świata w fitness sportowym w Bydgoszczy

  Za rok mistrzostwa świata w fitness sportowym w Bydgoszczy

  (PAKO)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niemal dokładnie za rok na scenie Opery Nowa piękne, wysportowane sylwetki zaprezentują najlepsze zawodniczki w fitness sportowym.
  Wczoraj nad Brdą gościła delegacja światowej federacji, z prezydentem Edmundasem Daubarasem na czele.

  Do kalendarza największych imprez sportowych organizowanych w Bydgoszczy, władze miasta dopisały jeszcze jedną - mistrzostwa świata w fitness sportowym. W połowie października, przez kilka dni (17-19), będziemy stolicą tej dyscypliny sportu.

  Nad Brdę zjadą zawodnicy i zawodniczki ze światowej czołówki, prezentujących najwyższej klasy umiejętności gimnastyczne w połączeniu z nieprzeciętną urodą. Na scenie Opery Nova pokaże się ponad 300 zawodników z 30 państw.

  - O organizację zawodów starały się jeszcze ośrodki z Turcji i Łotwy. Wybór padł na Bydgoszcz, gdzie zrodziła się najmłodsza krajowa federacja fitness - poinformował na konferencji w ratuszu Edmundas Daubaras, prezydent światowej federacji (WFF). - Polska leży w środku Europy, a z przedstawicielami miasta i organizacji fitness utrzymujemy bardzo przyjacielskie kontakty. Poza tym gmach opery jest idealnym miejscem do przeprowadzenia nawet tej rangi zawodów jak mistrzostwa świata.

  Głównym pomysłodawcą organizacji w naszym mieście mistrzostw globu jest Andrzej Maciejewski, prezes Polskiej Federacji Fitness Sportowego, która w tym roku została zarejestrowana.

  - To pierwszy przypadek, by krajowa federacja miała siedzibę w Bydgoszczy - przekonuje Maciejewski. - Staramy się o to, aby nasze zawody miały jak najszerszy rozdźwięk. W tej sprawie będziemy rozmawiać z ogólnopolską telewizją.

  To powinno wypromować całą imprezę, ale też przyciągnąć sponsorów, którzy pokryją koszty jej organizacji. A te, jak zapewniają władze miasta i federacji nie będą duże.

  - Zabezpieczamy jedynie koszty przeprowadzenia zawodów i pobytu zawodników, sędziów - wylicza Maciejewski. - Nie są to kwoty, które powalają na kolana, a zysk z tego przedsięwzięcia może być znaczny. Promocja dla miasta, samej dyscypliny i sportowego trybu życia.

  - Bydgoszcz już nie raz udowodniła, że zawody sportowe, od żużlowych po lekkoatletyczne, organizuje na wysokim poziomie - przekonuje prezydent Konstanty Dombrowicz. - Będzie to kolejna okazja do promocji naszego miasta.

  W mistrzostwach wezmą udział zawodnicy i zawodniczki w różnych kategorii wiekowych, od 10-latek po kategorię open. Swoje umiejętności zaprezentują też osoby niepełnosprawne.

  To się liczy w fitness
  Zawody fitness rozgrywa się w trzech rundach. Ważna jest sprawność fizyczna i uroda.

  Runda I - zawodniczki prezentują się w strojach wieczorowych, a sędziowie oceniają je pod względem wdzięku, gracji, uroku osobistego i atrakcyjności. Ważna będzie też elegancja, sposób poruszania się i komunikatywność.

  Runda II - zawodniczki prezentują się w strojach dwuczęściowych typu "bikini" i butach na wysokim obcasie. Zwraca się uwagę na wygląd odpowiednich grup mięśniowych, ale nie na muskulaturę.

  Runda III - zawodniczki wykonują program dowolny w stylu fitness do wybranej przez siebie muzyki. Oceniane jest wrażenie ogólne, choreografia, koordynacja i tempo wykonywanych elementów.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo