MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ŻABNO Najpierw poznawali historię regionu, potem uwiecznili najpiękniejsze zakątki

Agnieszka Nawrocka
W Żabnie odbyły się półkolonie, na których dzieci poznawały historię swojego regionu oraz uczyły się sztuki robienia fotografii.

Letnie zajęcia dla dzieci organizowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Nasza Przyszłość" w Żabnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Zajęcia odbywały się pod hasłem "Zapisane na fotografii", pieniądze na ich prowadzenie organizatorzy dostali dzięki udziałowi w konkursie urzędu marszałkowskiego oraz pomocy urzędu miejskiego i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Pierwszą część zajęć poprowadziła Zofia Zielińska, która opowiadała młodym ludziom o zabytkach regionu.

Z kolei pracownicy wydziału promocji starostwa w Mogilnie Joanna Filipiak, Karol Nawrot i Andrzej Grzelak prowadzili zajęcia fotograficzne. Po wysłuchaniu ciekawostek z przeszłości ziemi mogileńskiej i poznaniu technik wykonywania zdjęć dzieci wyruszyły na wycieczkę po okolicy.

Jak informuje Małgorzata Małecka przewodnicząca stowarzyszenia "Nasza Przyszłość" zadaniem dzieci było wykonanie zdjęcia związanego z historią oraz utrwalenie "magicznego i urzekającego" miejsca w Żabnie. Wykonane fotografie, w sumie 34 prace wzięły udział w konkursie. W kategorii "krajobraz" autorami najlepszych zdjęć są Jacek Grzegorzewski, Patryk Koperski oraz Roxana Koperska i Dawid Kurek. A w kategorii "historyczne miejsce" nagrody dostali Dawid Kurek, Jacek Grzegorzewski oraz Roxana Koperska. Z kolei Michał Maruszak dostał wyróżnienie.

Jak mówi Małgorzata Małecka: - Wszystkie fotografie posiadały niesamowite walory estetyczne.

Zwieńczeniem półkolonii będzie wycieczką do bydgoskiego Family Parku, którą zaplanowania na 20 lipca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska