MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagajewice > Mieszkańcy protestują przeciwko budowie wiatraków

(fi)
Mieszkańcy Zagajewic zwrócili się do wójta Dąbrowy Biskupiej o to, by ten uniemożliwił budowę wiatraków na terenie ich wsi.

Zdrowymi być

"Kategorycznie nie zgadzamy się na postawienie (...) na terenie naszej wsi wiatraków prądotwórczych" - piszą do wójta Dąbrowy zagajewiczanie.

Mieszkańcy wsi podkreślają też, że dotychczas żyli w spokoju i najlepiej gdyby tak pozostało. Nie chcą, żeby ich rodziny były narażane na utratę zdrowia poprzez oddziaływanie ogromnego pola elektromagnetycznego, które wytwarzać będą cztery wiatraki. Zagajewiczanie zwracają również uwagę na hałas, który powstawać będzie podczas pracy prądotwórczych urządzeń i apelują do wójta Dąbrowy Biskupiej o cofnięcie pozwolenia i uniemożliwienie realizacji tej inwestycji.

Nasi Czytelnicy z Zagajewic powołują się na artykuły prasowe o szkodliwości przebywania i mieszkania w pobliżu "elektrowni wiatrowych". Wynika z nich, że pracujące wiatraki nie tylko oddziaływają na zdrowie ludzi, ale również zakłócają pracę odbiorników radiowych i telewizyjnych, niszczą krajobraz oraz przyrodę.

Dlaczego po terminie?

Roman Wieczorek, wójt Dąbrowy, zapewnia, że w tym tygodniu sprawą zajmą się pracownicy stosownego referatu Urzędu Gminy. - Na pewno dotrą oni do mieszkańców Zagajewic i prowadzić będą z nimi rozmowy - mówi wójt.

Włodarz dziwi się jednak, dlaczego mieszkańcy wsi zareagowali dopiero teraz na budowę wiatraków. - Od dwóch lata nasi urzędnicy pilotują tę sprawę. O ile mi wiadomo, w tym czasie zostały dopełnione wszystkie procedury. Ludzie byli informowani o zamiarach inwestora i nikt nie protestował - zauważa Wieczorek.

Petycja trafiła do wójta po terminie. Praktycznie nie powinna być już rozpatrywana. Włodarz chce jednak, aby jego pracownicy ponownie zajęli się tą sprawą. - Jeśli okaże się, że były jakieś błędy w sztuce, to trzeba będzie wszystkiemu przyjrzeć się od nowa - komentuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska