Zagryziony chłopiec w Katlewie. "Psy wiedziały, jak smakuje...

  Zagryziony chłopiec w Katlewie. "Psy wiedziały, jak smakuje krew"

  Marek ewertowski

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W okolicach huśtawki psy zagryzły chłopca

  W okolicach huśtawki psy zagryzły chłopca ©fot. Marek Ewertowski

  Trzy psy zaatakowały pięcioletniego chłopca, bawiącego się obok huśtawki. Pomoc dla malca przyszła niestety zbyt późno. Chłopiec zmarł zagryziony przez agresywne zwierzęta.
  W okolicach huśtawki psy zagryzły chłopca

  W okolicach huśtawki psy zagryzły chłopca ©fot. Marek Ewertowski

  Bernard Riedel.

  Wyszedłem do chlewika i zobaczyłem, że trzy psy coś ciągają po śniegu. Odegnałem z trudem psy.
  Wyszedłem do chlewika i zobaczyłem, że trzy psy coś ciągają po śniegu. Odegnałem z trudem psy.

  Wyszedłem do chlewika i zobaczyłem, że trzy psy coś ciągają po śniegu. Odegnałem z trudem psy.

  W małej wsi Katlewo, w gminie Grodziczno (powiat nowomiejski) w poniedziałek około szesnastej trzydzieści doszło do tragedii Pięcioletni Kuba wybrał się do kolegi mieszkającego w domu wielorodzinnym, spadku po miejscowym pegeerze. Kolegi nie było w domu poszedł więc na stojącą obok budynku huśtawkę. Tam spotkała go śmierć.

  Katlewo. Pięcioletni chłopiec zagryziony przez psy

  - Szkoda takiego malca, miał przecież całe życie przed sobą - mówi ze łzami w oczach Zbigniew Tyc, mieszkaniec Katlewa. - Nie dał rady obronić się przed trzema psami. To były przecież wielkie zwierzęta.

  Na placyku przy huśtawce trzy wielkie psy zaatakowały chłopca. Wielki husky malamut i dwa inne, wcale nie mniejsze, szarpały i gryzły bezbronnego Kubę.


  - Wyszedłem do chlewika i zobaczyłem, że trzy psy coś ciągają po śniegu - relacjonuje Bernard Riedel. - Po chwili dostrzegłem, że to chłopiec. Odegnałem z trudem psy i pobiegłem do siostry mieszkającej w tym bloku obok. Ludzie wybiegli na plac, a ja szybko pobiegłem do dziadka chłopca z wiadomością. Szybko pojawiło się pogotowie i policja, ale jemu już nic i nikt nie mógł pomóc.

  Z przekazanych przez policję informacji wynika, że psy uciekły z kojców z dwóch posesji. Agresywne czworonogi już zostały zabrane właścicielom.

  - Te psy już od dawna uciekały i biegały po wsi - dodaje Bernard Riedel. - Niedawno bawiące się dzieciaki zagnały na górkę koło mojego domu. Dzieciaki schroniły się w drewnianej zjeżdżalni. Wówczas nikomu nic się nie stało.  Małgorzata Hauchszulc, rzecznik prasowy

  nowomiejskiej policji. - Prowadzimy postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca.
  nowomiejskiej policji. - Prowadzimy postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca. fot. Marek Ewertowski

  nowomiejskiej policji. - Prowadzimy postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca.
  (fot. fot. Marek Ewertowski)

  - Pewnie gdyby wówczas powiadomiono policje, to może mały Kuba dzisiaj by żył - dodaje Jadwiga Riedel. - Te psy już zagryzły we wsi kilka kaczek i kur. Wiedziały jak smakuje krew.


  - Te psy już zagryzły we wsi kilka kaczek i kur. Wiedziały jak smakuje krew.


  W miejscowym sklepie spożywczym jak i w całej wsi o niczym innym się nie mówi - tylko o nieszczęściu rodziców Kuby. Ludzie nie mogą zrozumieć jak to się stało, że trzy psy prawie w środku wsi, zaatakowały i zagryzły chłopca.

  - Sama mam psa rasy husky, ale mój to syberian - mówi właścicielka miejscowego sklepu - Trzymam go jednak w ogrodzeniu i pilnuję. Mój pies bardzo lubi dzieci i bawi się z nimi. Krzywdy nikomu nie zrobił. Ja nie boje się psów, ale jak wychodziłam z moim syberianem na smyczy, to czasami bałam się widząc te trzy wielkie psy biegające po wsi, że mogą zaatakować.

  - Aktualnie prowadzimy postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca - informuje Małgorzata Hauchszulc, rzecznik prasowy nowomiejskiej policji. - Zabezpieczyliśmy ślady, przeprowadziliśmy oględziny kojców, w których przetrzymywane były psy, oraz przesłuchujemy świadków. Wykonujemy także inne czynności mające pomóc w wyjaśnieniu tragedii.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo