ŻALS Kobiet: wygrane bez niespodzianek

Michał Krzyżaniak
Trzynasta kolejka siatkarskich zmagań kobiet.
Trzynasta kolejka siatkarskich zmagań kobiet. Michał Krzyżaniak
W sobotę 20 lutego w hali sportowo-widowiskowej przy I LO w Żninie rozegrano mecze 13. kolejki Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły MUKS Barcin i Volley-mix. W dwóch pierwszych, zaciętych setach, w których losy wygranych ważyły się do samego końca, górą ostatecznie były siatkarki Volley-mixu. Swą dominację potwierdziły również w trzeciej partii i wygrywając 3:0 powróciły po tygodniowej przerwie na pozycję lidera. W meczu zawodniczek I LO Żnin z PG 1 Żnin również nie było niespodzianki. Podopieczne Macieja Drzewieckiego pokonały swe młodsze koleżanki w trzech setach i na dwie kolejki przed końcem sezonu awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Czy je utrzymają, okaże się już za dwa tygodnie, po bezpośrednim pojedynku z barciniankami, z którymi toczą bardzo wyrównaną walkę o brązowy medal.

Wyniki spotkań 13. kolejki:
Volley-mix - MUKS Barcin 3:0 (25:22, 25:21, 25:10)
PG 1 Żnin - I LO Żnin 0:3 (8:25, 17:25, 16:25)

Mecze trzynastej kolejki sędziowali Jakub Szary i Maciej Drzewiecki. Ligę przygotował i przeprowadził Michał Krzyżaniak, a obsługę techniczną hali sportowej zapewnił Daniel Jarzębowski.

Mecze przedostatniej, 14. kolejki rozegrane zostaną 5 marca. Spotkają się wtedy:
8:30 - MUKS Barcin - I LO Żnin
9:45 - Volley-mix - Master Team
11:00 - PG 1 Żnin - Volley-mix (zaległy mecz 12. kolejki)