Nauczyciel zaczyna od 2294 zł, a Lidl daje swoim pracownikom 3550 zł! Sprawdź, ile zarabiają pracownicy Lidla i Biedronki?.

Lidl będzie od marca płacić nowym pracownikom 3550 zł brutto miesięcznie, a po dwóch latach nawet 4050 zł.

Zarobki w Lidlu 2018

W Lidlu od marca 2018 podwyżki. Pracownicy Lidla będą zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto, czyli o 250 zł więcej niż przed rokiem. Wcześniej od 1 marca 2017 roku sieć oferuje nowo zatrudnionym pracownikom od 2550 do 3300 zł brutto w zależności od lokalizacji sklepu.

Po dwóch latach zarobki te jednak wzrastają. Wtedy pracownik obsługujący kasę może liczyć nawet na 3000 do 3800 zł brutto. Menadżerowie sklepów w Lidlu mogą z kolei liczyć na zarobki od 4400 zł do prawie 7000 zł brutto.

Ile naprawdę zarabia ekspedientka w Lidlu?

Oprócz zarobków są także liczne bonusy i świadczenia socjalne. Lidl rozpoczął ogólnopolską akcję informacyjną skierowaną do zainteresowanych pracą w sieci handlowej, obiecując wysokie zarobki, opiekę lekarską i inne udogodnienia.


Lidl korzysta z produktów polskich dostawców (x-news/Agencja Informacyjna Polska Press):

- Jeśli jest w tym haczyk, okaże się w marcu, bo pracownicy na pewno podzielą się takimi informacjami w inter-necie - uważa Jan Dopierała, sekretarz Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność. - Ale jeżeli to prawda, będzie można mówić o początku rewolucji w wynagrodzeniach w handlu. Był źle opłacany i krążyły stereotypy, że do tej roboty idą najgorsi. Tymczasem wiele osób skończyło studia, m.in. kierunki nauczycielskie, jednak nie znalazły pracy w zawodzie. Gdy są do opłacenia rachunki, ambicje muszą iść w kąt.

Lidl podnosi pensje nawet do 4050 zł brutto. Biedronka natychmiast reaguje. Mamy komentarz! [26.02.2018]

Zarobki w Biedronce 2018

Na wieści z Lidla zareagował jego największy konkurent, Biedronka: - Jak widać, wprowadzona od 2018 r. podwyżka dla naszych pracowników ma wymierny wpływ na rynek pracy w handlu - odpowiedział nam Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.

Pracownicy Biedronki zarabiają więcej od stycznia 2018 roku. Podwyżkami zostaną objęci wszyscy sprzedawcy-kasjerzy. Osoby rozpoczynające pracę w Biedronce na tym stanowisku na pełen etat będą mogły zarobić co najmniej 2650 zł brutto, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności.

Pierwszą podwyżkę otrzymają już po roku pracy, natomiast po trzech latach kolejną, dzięki czemu ich zarobki wzrosną do co najmniej 2950 złotych brutto miesięcznie. W wybranych lokalizacjach kwoty te są wyższe, przykładowo dla warszawskiego sprzedawcy-kasjera osiągają wartość nawet 3550 zł brutto po trzech latach pracy. Ponadto każdy sprzedawca-kasjer może otrzymać dodatkowo do 500 zł brutto uznaniowej premii kwartalnej w zależności od wyników.

Czytaj więcej w plus.pomorska.pl: Zarobki w Lidlu: to będzie początek rewolucji w handlu