Zawisza Bydgoszcz przegrał z Bytovią. Koniec marzeń o awansie! [wideo]

Dariusz Knopik
Tym razem Szymonowi Lewickiemu (niebiesko-czarny strój) nie udało się zdobyć bramki. Dariusz Bloch
W 26. kolejce I ligi bydgoski zespół przegrał z Bytovią 2:3. Ten wynik oznacza, że ekstraklasa bardzo mocno się oddaliła. A szansa na awans jest tylko matematyczna.

ZAWISZA - BYTOVIA 2:3 (1:2)
Bramki: Stawarczyk (45), Arel (90) - Opałacz (13), Omar (33), Bąk (55).
ZAWISZA: Węglarz - Kamiński, Markić, Stawarczyk, Patejuk - Arel, Drygas - Angielski, Michalik, Danielak (70. Smektała) - Lewicki (70. Gajewski).
BYTOVIA: Bieszczad - Wróbel, Bąk, Opałacz - Wilczyński (83. Chomiuk), Poczobut, Serafin, Rzuchowski (87. Kryszak), Omar - Wacławczyk (67. Klichowicz) - Surdykowski.
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Żółte kartki: Angielski - Opałacz. Wacławczyk.
Czerwona kartka: Angielski (Zawisza, 61. min. za drugą żółtą).

Zawiszanie tradycyjnie słabo zagrali do przerwy. Dali się dwa razy zaskoczyć. Najpierw po dośrodkowaniu Omara z rzutu rożnego bydgoskich obrońców uprzedził Marek Opałacz i skierował piłkę do bramki. W drugim przypadku Omar wykorzystał niezdecydowanie defensorów i po dograniu Wojciecha Wilczyńskiego wepchnął futbolówkę do bramki.
Nadzieję dla zawiszan przyniosła ostatnia akcja przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rogu Sebastiana Kamińskiego celną główką popisał się Piotr Stawarczyk.

Opinie trenerów po meczu.

Zawisza Bydgoszcz - Drutex Bytovia Bytów [zapis na żywo]

Drugą połowę od mocnego akcentu rozpoczęli bytowianie. Kapitalnym strzałem w okienko popisał się Omar, ale jeszcze lepiej spisał się Damian Węglarz, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Bydgoszczanie nie wyciągnęli żadnych wniosków z pierwszej części meczu, bo ponownie dali się zaskoczyć po stałym fragmencie gry. Znowu dośrodkował Omar, a bramkę zdobył Krzysztof Bąk.

Sytuacja niebiesko-czarnych jeszcze się pogorszyła kiedy w 61. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Karol Angielski i w efekcie musiał opuścić boisko. Bydgoskim zawodnikom w końcówce, po ładnym strzale z dystansu Gala Arela zmniejszyć rozmiary porażki, ale na wyrównanie zabrakło czasu. Tym samym Zawisza może żegnać się z marzeniami o awansie, bo do drugiej Wisły Płock traci już 10 punktów.