Zdolność kredytowa a marzenia o własnym mieszkaniu

Materiał informacyjny PERFECT HOME INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Marzysz o własnym mieszkaniu, ale nie masz wystarczającej zdolności kredytowej. Podpowiadamy, jak odebrać klucze od własnego „M” wpłacając 10 tys zł kaucji.

Realizację marzenia o własnym mieszkaniu zaczynamy zazwyczaj od snucia planów o ilości pomieszczeń, wystroju, wygodnej sofie w pokoju dziennym.
Prawda jest taka, że dla większości z nas życie często weryfikuje te marzenia i jesteśmy zmuszeni rozpocząć od tej bardziej prozaicznej części - mianowicie od podliczenia kosztów.

Przeważająca część kupujących korzysta z możliwości wzięcia kredytu. Dlatego też, tak wielkie znaczenie ma nasza zdolność kredytowa. Potocznie rozumiemy ją jako to, ile bank zgodzi się nam pożyczyć.

Pojęcie to jednak jest bardziej skomplikowane

Zdolność kredytowa to możliwość spłaty kredytu, wraz z naliczonymi od niego odsetkami, w takich terminach, jakie określa umowa.
Zdolność kredytowa jest zależna od wielu czynników i będzie zależna zarówno od wysokości dochodów do dyspozycji osoby ubiegającej się o kredyt, źródła oraz systematyczności uzyskiwania dochodów. Pod uwagę brane są też: stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, profil/historia klienta, aktualne obciążenia i zobowiązania kredytowe.

W grę wchodzą również inne czynniki, które są zależne od obecnej sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie tj. inflacja, rosnące stopy procentowe.
W 2023 roku niewątpliwie przechodzimy kryzys gospodarczy i jesteśmy skazani na niedogodne warunki kredytowe i dużo niższą zdolność kredytową w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Jak pokazała historia każdy kryzys gospodarczy się po jakimś czasie kończy i wszystko wraca do normy. Zwykle trwa od roku do dwóch lat.
Wychodząc naprzeciw wszystkim niedogodnościom, z jakimi w ostatnim czasie zetknęły się osoby ubiegające się o kredyt firma Perfect Home Investment przygotowała oprócz mieszkań na sprzedaż w stanie deweloperskim oraz mieszkań na sprzedaż gotowych do wprowadzenia się w standardzie „pod klucz” ofertę pakietu gotowych „pod klucz” mieszkań na wynajem z możliwością pierwokupu na dogodnych dla klienta warunkach.

Inwestycja LOFT38 realizowana jest przy ul. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Inowrocławiu.

Przyszli mieszkańcy po podpisaniu umowy i wpłacie 10 tys. zł kaucji będą mieli 24 miesiące na uzyskanie i wynegocjowanie dużo korzystniejszych warunków kredytowych czy odłożenie sumy pieniędzy potrzebnej do wkładu własnego na kredyt pod wykup mieszkania po ustalonej i zamrożonej w dniu podpisania umowy cenie.
Jest to oferta dla ludzi ambitnych, którzy mają określony cel – zakup wymarzonego mieszkania.

Aby poznać szczegóły oferty zapraszamy do naszego biura sprzedaży zlokalizowanego przed placem budowy przy ul. Ks Piotra Wawrzyniaka 38. Prosimy o uprzednie umówienie wizyty pod nr tel. 605 912 111.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie