Zmarł Jan Stypułkowski

  Zmarł Jan Stypułkowski

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zmarł Jan Stypułkowski
  W piątek w wieku 55 lat w hospicjum w Chojnicach zmarł JAN STYPUŁKOWSKI.
  Zmarł Jan Stypułkowski
  Były znakomity piłkarz, urodzony 1.08 1954 r. w Bydgoszczy, karierę rozpoczął w Brdzie. W 1972 r. z reprezentacją Bydgoszczy juniorów wywalczył puchar dr. J. Michałowicza. W latach 1973-78 reprezentował barwy Zawiszy, z którym grał w II lidze i świętował awans do I ligi. Był też najmłodszym w kraju kapitanem zespołu (22 lata), ulubieńcem kibiców, zawodnikiem mającym zrobić karierę na miarę Bońka, Miłoszewicza i Majewskiego, z którymi występował na boisku.
  Niestety, po przyjściu do klubu trenera Łazarka popadł w niełaskę i trafił do Gorzowa. Po 2 latach wrócił do swego miasta i występował w trzecioligowym Chemiku. Potem grał jeszcze (1983-84) w Brdzie, w której zakończył karierę. Wpływ na to miały również pogłębiające się kłopoty rodzinne i zdrowotne.

  W 1995 r. odbył się jeszcze mecz charytatywny byłych zawodników Zawiszy (trener Bronisław Waligóra) i Elany (trener Wiesław Gałkowski), podczas którego zebrano pieniądze na endoprotezę dla Jana Stypułkowskiego, dzięki której znów mógł chodzić.
  Część Jego pamięci!

  Rodzinie zmarłego w weekend nie udało się jeszcze ustalić terminu pogrzebu. Poinformujemy o nim na łamach "GP".

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo