Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W trakcie zakończonych właśnie Halowych Mistrzostw Świata w...

Związki Inowrocławia z lekkoatletycznymi sukcesami Polaków w Birmingham? Są takie

W trakcie zakończonych właśnie Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Polacy zdobyli pięć medali, w tym dwa złote. Dało to "biało - czerwonym" trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Inowrocławski OSiR przypomina, iż nasi medaliści z Birmingham byli wcześniej największymi gwiazdami 31. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, które odbyły się na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w dniach 30 – 31 sierpnia 2014 roku.

Przypomnijmy: była to największa impreza lekkoatletyczna w historii Inowrocławia. Rywalizowało blisko 450 sportowców. Najjaśniej świeciły gwiazdy aż pięciu aktualnych medalistów z Birmingham.

Złoty medalista w sztafecie 4 x 400 metrów i rekordzista świata Karol Zalewski w naszym mieście zdobył aż trzy złote medale na 100, 200 i 400 metrów.

Dwa złote krążki na 200 i 400 metrów wywalczyła wtedy aktualna wicemistrzyni świata w sztafecie 4 x 400 metrów Justyna Święty.

Wymieniona dwójka otrzymała w 2014 roku także nagrody specjalne od prezydenta Inowrocławia.

Inne srebrne medalistki na 4 x 400 m z Halowych Mistrzostw Świata w Wielkiej Brytanii też 4 lata temu zdobywały medale w Inowrocławiu. Małgorzata Hołub była druga, a Patrycja Wyciszkiewicz trzecia na 400 metrów.

Brązowy medalista z Birmingham w skoku o tyczce – Piotr Lisek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Inowrocławiu zdobył złoto.

Polecamy

Będzie zmiana na pozycji wiceliderki rankingu? To ona teraz najbardziej zagraża Idze!