Książka "HomoWarszawa" potraktuje temat bardzo szeroko. Będzie jak w klasycznym przewodniku dużo zdjęć, trasy spacerowe, ale też obszerna część historyczna pokazująca HomoWarszawę od lat 30. po czasy współczesne, cytaty z literatury i wypowiedzi znanych gejów i lesbijek o ich warszawskich ścieżkach.
Znajdziemy tam miejsca wyłącznie dla osób homoseksualnych i te "gay friendly", czyli im przyjazne.
Stereotyp jest taki, że warszawski gej to dyrektor kreatywny dużej agencji reklamowej, który świetnie zarabia i rozbija się drogimi samochodami po modnych imprezach. Ale jest też inna gejowska Warszawa - twierdzi współautor przewodnika Wojtek Szot. - To ta Warszawa z pikiet w parku na tyłach Muzeum Narodowego, ze schadzek w popularnych ostatnio toaletach Złotych Tarasów czy w legendarnym klubie Fantom na Brackiej, który jest jednym wielkim dark roomem, wyłącznie dla facetów. I taką gejowską Warszawę też pokaże przewodnik.
Również tę kulturalną i zaangażowaną: chadzającą na spektakle TR Warszawa czy Teatru Polonia, na wystawy do Rastra czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, czytającą magazyn "DIK Fagazine".
Przewodnik, który Wojciech Szot napisał wraz z Krzysztofem Tomasikiem, Marcinem Teodorczykiem, Krzysztofem Zabłockim, Michałem Minałto i Ygą Kostrzewą ma nie tylko pokazać gejom i lesbijkom, jak mogą spędzać wolny czas i uświadomić im ich warszawską historię, ale też samym warszawiakom przedstawić stolicę od innej, nieznanej strony.