
II miejsce - Maciej Trzepałka
- Jestem czynnym członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Staram się promować rysunek satyryczny. Stąd pomysł, by konkurs zorganizować właśnie w Inowrocławiu - wyznaje Jarosław Jaro Wojtasiński, pracownik Inowrocławskiego Domu Kultury, jedyny inowrocławski plastyk trudniący się rysunkiem satyrycznym.
Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac z całej Polski, ale i nie tylko. Swoje rysunki przysłał też Bobo Pernecki ze Słowacji. Artyści wykazali się bardzo szerokim podejściem do tematu. Pojawiły się rysunki wręcz filozoficzne, zmuszające widza do bardzo głębokich rozmyślań. Dominowały jednak prace, w których artyści bawili się synonimami wyrażenia "dumny jak paw". Nie brakowało więc bohaterów chodzących jak paw, chełpiących się swoimi przymiotami lub zadzierającymi nosa.
Jury w składzie: Danuta Nawrocka, Jarosław Wojtasiński i niżej podpisany postanowiło szczególnie wyróżnić te prace, w których dominował humor. Trzy pierwsze miejsca prezentujemy powyżej.
Zwyciężył Tadeusz Krotos z Gliwic - uczestnik kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, laureat wielu nagród i wyróżnień. - Pomysły do swoich prac czerpię z obserwacji ludzi, ich życia codziennego, wydarzeń politycznych i społecznych. Tak też moje dowcipy rysunkowe już od 1990 roku "na gorąco" rejestrują anomalia naszej rzeczywistości - mówi o sobie Tadeusz Krotos.
Na kolejnych miejscach uplasowali się Maciej Trzepałka z Zabrza i Michał Graczyk w Opola. Jury postanowiło również wyróżnić Zbigniewa Kołaczyka i Bobo Pernecky.
Wszystkie prace będzie można obejrzeć 23 października na pokonkursowej wystawie w IDK. Początek o godz. 18.00.

Trzecie miejsce - Michał Graczyk