Dziś (01.11) ostatnia doba policyjnej akcji "ZNICZ 2010". O bezpieczeństwo na drogach podczas działań w województwie kujawsko-pomorskim dba około 2000 policjantów. Wspierają ich strażnicy miejscy i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.
Na krajowej 5 rozpędzony nissan uderzył w filar wiaduktu - kierowca nie żyje
Akcję "Znicz" wspiera również wojewoda, który przydzielił dwa samoloty z aeroklubów włocławskiego i toruńskiego. Dziś jednostki powietrzne oblatywać będą rejony głównych ciągów komunikacyjnych oraz największych nekropolii naszego województwa. W czasie pełnienia służby wykorzystywane są policyjne wideorejestratory zarówno w oznaczonych, jak i nieoznaczonych radiowozach. W czasie kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Będą również sprawdzać ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.
Śmiertelny wypadek w Konecku. Pijany kierowca potrącił pieszego
Od piątku do niedzieli na drogach kujawsko-pomorskiego województwa doszło do 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 97 pijanych kierowców, którzy za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.
Więcej informacji z regionu przeczytasz na stronie www.pomorska.pl/region
Udostępnij