Więcej informacji z Nakła znajdziesz na stronie
Więcej informacji z Nakła znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/naklo
Wczoraj wylała Noteć w Pakości. Burmistrz tej gminy nie wyklucza ewakuacji mieszkańców. Dziś będzie na naradzie w Nakle. - Poziom wody w Gople i zbiorniku pakoskim ma ogromny wpływ na sytuację w naszej części Noteci - mówi bryg. Roman Kłos, komendant powiatowy PSP w Nakle.
Noteć. 45 strażaków walczy z nadmiarem wody spływającej do rzeki z Gopła i zbiorników w Pakości
Komendant Kłos nie ukrywa, że obawia się o stan poziomu wody. W sobotę strażacy - o czym już pisaliśmy w poniedziałek - w podtopionym Występie przerwali groblę oddzielającą zalane tereny od Noteci. Uszkodzony został jeden ze stawów. Poziom wody natychmiast zaczął obniżać się. Zarówno w Występie, jak i zalanym również Chobielinie. Dojazd jednak do tej ostatniej miejscowości nadal odbywa się przez Paterek. Od Występu dojechać nie można.
Wpływ na to mają również poniedziałkowe opady śniegu. Sypało przecież mocno przez wiele godzin. Poziom wody w Noteci, jak na tę porę roku jest bardzo wysoki. -
Cenimy sobie współpracę z kierownictwem stawów w Występie - mówi brygadier Roman Kłos. - Za jego zgodą przerwaliśmy wspomnianą groblę.