To jeszcze graffiti czy już wandalizm?

(fot. Piotr Wiśniewski)
Park Kazimierza Wielkiego położony jest w ścisłym centrum Bydgoszczy, między placem Wolności, ulicami Jagiellońską a Gdańską. Na jego terenie znajdują się w nim dwa stawy, fontanna, siedem pomników przyrody oraz rzadkie gatunki drzew. Przy dobrej pogodzie nie brak tu spacerowiczów, do parku przychodzą całe rodziny z dziećmi, tym bardziej że mają one tu dla siebie plac zabaw.
Z racji dogodnego położenia i niejednej atrakcji park może aspirować do miana jednej z wizytówek Bydgoszczy. Niestety po zmroku niejednokrotnie można natknąć się tu na grupy młodzieży pijące alkohol, zapewne upodobali sobie to miejsce z powodu sąsiedztwa kilku popularnych klubów. Efekty przebywania w parku wulgarnej młodzieży widać także za dnia. Ławki, ściany przyległych budynków, fontanna i inne obiekty "ozdobione" są szpetnym graffiti.
Przeczytaj również: "Graficiarz" zatrzymany przy Parkowej. Grozi mu 5 lat więzienia
Wandalizm w Parku Kazimierza Wlk.

(fot. Piotr Wiśniewski)
Rzecznik Urzędu Miasta Piotr Kurek zapewnił nas, że sprawa ta zostanie wkrótce rozpatrzona. Wobec skali problemu można spodziewać się interwencji urzędu w najbliższych dniach.
Zobacz też: Bydgoszcz sprayem malowana
Czytaj e-wydanie »