Próbna matura z matematyki w VI LO
W poniedziałek o godz. 12 - poziom rozszerzony. Zadania wraz z rozwiązaniami również na www.pomorska.pl
Arkusze próbnej matury

Próbna matura w Bydgoszczy
Arkusze próbnej matury
Arkusze zawierające pytania i odpowiedzi z części podstawowej próbnej matury z matematyki w załącznikach [PDF]
Dziś (2 marca) do próbnego egzaminu na poziomie podstawowym przystąpiła młodzież z ponad 200 szkół w województwie kujawsko-pomorskim.
Arkusze zawierające pytania i odpowiedzi z części podstawowej próbnej matury z matematyki w załącznikach [PDF]
Próbny egzamin przygotowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Przeczytaj też: Matura 2011. Podano wyniki. Co czwarty maturzysta oblał egzamin
Egzamin odbywał się tylko w naszym województwie. W VI LO w Bydgoszczy pisała go młodzież z klas medycznych. "Szóstka" to kuźnia matematyków.
- Egzamin nie powinien sprawić naszym uczniom problemów - ocenia Agnieszka Łysio. - Próbna matura jednak zawsze się przyda, ponieważ uczy gospodarowania czasem.
I rzeczywiście: w VI LO większość uczniów była zadowolona. - Zadania były czytelnie sformułowane. Nikt nie powinien mieć problemu z ich zrozumieniem - stwierdził Wojciech Taranowski z III c. - Nie zaskoczyła mnie również ich treść. Cały materiał, którego dotyczyły, omówiliśmy na lekcjach.
- Zdaję też matematykę na poziomie rozszerzonym, więc zadania nie sprawiły mi kłopotu - ocenia Karolina Olszewska. - Były jednak trochę trudniejsze niż te z listopadowej, próbnej matury z Wydawnictwem "Operon". Niektóre wymagały zastanowienia.
- Poszło mi chyba lepiej niż w listopadzie - powiedziała Natalia Chrustowska.- Jestem zwolenniczką próbnych matur, zwłaszcza z matematyki, bo mogę sprawdzić, co umiem.
Maturzyści z toruńskiej "dziesiątki" oceniają zgodnie: mogło być gorzej. - Zadania były podobne do tych, które liczyliśmy na lekcjach - mówi Monika Sidorowicz z klasy IIIa, matematycznej.
Humaniści jednak nie są już tak jednomyślni. - Poprzednia próbna matura była trudniejsza - mówi
Łukasz Tokarczyk z IIIb. - Teraz kłopot sprawiło mi zadanie, w którym trzeba było obliczyć cenę cukru. Na początku nie wiedziałem nawet, jak do tego się zabrać, zostawiłem je na koniec.
"Zadanie z cukrem" dało się też we znaki Iwonie Jeszce z III d, zdeklarowanej humanistce. - Siedziałam nad nim jakieś 25 minut, potem zaczęły mi wychodzić dziwne liczby - mówi licealistka. - Ostatecznie się poddałam. Niestety, zadanie było wysoko punktowane, więc boję się, ze sporo na tym straciłam. Poprzednia próbna matura wydawała mi się łatwiejsza.
W poniedziałek o godz. 12 - poziom rozszerzony. Zadania wraz z rozwiązaniami również na www.pomorska.pl tuż po zakończeniu egzaminu (po godz. 15.00)
Próbną maturę przygotowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Arkusze opracował zespół pod kierunkiem Ewy Ludwikowskiej w składzie: Małgorzata Zygora (II LO w Inowrocławiu), Elżbieta Gabryelska (LO w Koronowie), Aleksandra Dalaszyńska (Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy), Anna Kulpa (II LO we Włocławku), Mariusz Walkowiak (Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy).
Czytaj e-wydanie »