Test 6 klas w Zespole Szkół nr26 w Bydgoszczy
Do sprawdzianu przystąpiło ponad 20 tysięcy uczniów z Kujawsko-Pomorskiego. Test był obowiązkowy, a na rozwiązanie zadań uczniowie mieli godzinę. - Dzieci muszą wykazać się wiedzą praktycznie ze wszystkich przedmiotów - podkreśla Ewa Żmijewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy, gdzie do testu przystępowały dwie klasy.
Czytaj: Sprawdzian szóstoklasisty 2012 [odpowiedzi, arkusz pytań] w serwisie EDUKACJA
Tym razem uczniowie mieli twardy orzech do zgryzienia. - Test nie był łatwy - stwierdził Grzegorz Modrzyński z SP 58 w Bydgoszczy. - Aby go napisać, trzeba było być dobrym z matematyki. Poradziłem sobie, ale trzeba było trochę pomyśleć.
- Najtrudniejsze były zadania z matematyki, tym bardziej że nie jestem najlepszy z tego przedmiotu - stwierdził również Maciej Szczepanik z SP nr 1 w Toruniu.Tę opinie potwierdził Mateusz Śliwiński. - Matematyka była zdecydowanie najtrudniejsza. Nie miałem natomiast problemów z polskim. Trzeba było napisać opowiadanie o niespodziance dla domowników.
Nie wszyscy byli jednak z tego zadowoleni. - Trzeba było najpierw wymyślić tę niespodziankę, a to wymaga wyobraźni - dodał Jan Kostkowski z bydgoskiej "58". Uczniów zaskoczyło też zadanie, w którym trzeba było na podstawie rysunków podać przepis na zrobienie czekolady. Niektórzy też, jak Kacper Wierzchowski, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu , najdłużej zastanawiali się nad rozwiązaniem zadań zamkniętych.
Byli jednak i tacy, którzy wychodzili zadowoleni. - Zadania były łatwe, niektóre nawet na poziomie piątej klasy - stwierdziła Wiktoria Guza z SP 58 w Bydgoszczy.
Wyniki sprawdzianu będą znane 28 maja. Nie mają one wpływu na ukończenie szkoły, ale mogą być brane pod uwagę przy rekrutacji do gimnazjum.
Czytaj e-wydanie »