Drogowcy wprowadzając zmiany w kursowaniu autobusów nie zadbali o wszystkich mieszkańców Fordonu. Po ostatnich zmianach jedyny autobus, którym z okolic ul. Bora-Komorowskiego dojedziemy do Centrum Onkologii jest autobus nr 94.
- Wcześniej była 70-tka. Teraz autobus linii 94 kursuje tu tylko w godzinach szczytu - skarży się Czytelnik. - Zapewniono dojazd do pracy pracownikom CO, a co z pacjentami? A z rodzinami pacjentów? Czy jest szansa na kursy 94 do pętli Mariampol także po godzinach szczytu. Choćby raz na godzinę - prosi mieszkaniec Fordonu.
Zarząd dróg na swojej stronie internetowej zaznacza, że zmiany są "wyjściem naprzeciw licznym postulatom osób przyjezdnych korzystających z CO". A co z wyjściem naprzeciw mieszkańcom naszego miasta? - zapytaliśmy drogowców.
Żadnych obietnic nie usłyszeliśmy, ale... - Nie wykluczamy uruchomienia obsługi ulicy Bora-Komorowskiego linią 94 również poza szczytem, jeżeli będzie taka konieczność - sugeruje rzecznik drogowców Krzysztof Kosiedowski.