Firma, która szuka sponsora dla hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu, poprosiła władze miasta o przesunięcie terminu ostatecznego wykonania zadania. Magistrat tłumaczy to letnimi zawirowaniami z Hydrobudową, która ostatecznie upadła i nie dokończy inwestycji.
Wielu do wyboru
W ostatnich latach przybyło obiektów sportowych, które potrzebują zewnętrznych pieniędzy, by się utrzymać. Stąd i konkurencja na sportowym rynku. Sponsorów szuka np. Stadion Narodowy w Warszawie czy Stadion Śląski w Chorzowie. Także nowo budowane hale liczą na to, że przyciągną grube portfele finansowych rekinów. Sponsorów szuka Przemyśl czy Częstochowa. - Rzeczywiście konkurencja jest spora - przyznaje Jarosław Więckowski, szef magistrackiego wydziału sportu i turystyki. - Toruński obiekt jest jednak wyjątkowy, bo mamy lekkoatletyczną, stałą bieżnię. To duży atut wśród budowanych obiektów sportowych.
Czytaj także: Toruń sprzeda nazwę - taniej!
Magistrat informuje, że firma jeszcze nie przedstawiła konkretów w sprawie sponsoringu, ale jest dwóch chętnych do wyłożenia pieniędzy na obiekt. Ile są w stanie przeznaczyć na halę? Nie wiadomo. Miasto liczy na to, że w ten sposób pozyska 1,8 mln zł w ciągu trzech lat. Takie pieniądze byłyby poważnym zastrzykiem finansowym, zwłaszcza że funkcjonowanie obiektu ma corocznie pochłonąć ok. 2,5 mln zł.
Żeby przyciągnąć biznes, trzeba mieć jednak w zanadrzu przygotowane atrakcyjne imprezy sportowe. Toruniowi ostatnio udało się prześcignąć konkurencję z Bydgoszczy i Słupska, więc to w naszym mieście w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Będziemy też gospodarzem X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki w 2015 roku. Opóźnienia w budowie hali spowodowały jednak, że w Toruniu nie odbędzie się finał pucharu Polski w siatkówce.
Budowa nadal w polu
Na razie miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na dokończenie budowy hali. Jeden z podwykonawców Hydrobudowy pracuje nad budową dachu, ale do wykonania pozostają jeszcze prace wewnątrz obiektu. Przetarg miał zostać ogłoszony w lipcu, teraz miasto informuje, że pojawi się na przełomie września i października.
Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców