To już 28 numer "Zeszytów Chojnickich" wydawanych przez Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Wydawnictwo jest różnotematyczne, z ambicjami naukowymi. W ubiegłym roku otrzymało dwa punkty za swoje publikacje od ministra nauki. Jako czasopismo punktowane cieszy się większym prestiżem i może łatwiej pozyskiwać do współpracy ludzi z naukowymi tytułami i pokaźnym dorobkiem.
Przeczytaj także: To już 26 numer "Zeszytów Chojnickich" wydawanych przez Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
Zawartość numeru przedstawił bardzo sumiennie Adam Wyrowiński, który obliczył, że napisało do "Zeszytów" 21 autorów, jest tu 25 artykułów i 74 ryciny oraz zdjęcia. Poza tym noty o autorach i dodatkowe spisy treści w językach obcych. - Widać dbałość o poziom merytoryczny i formalny pisma - chwalił. - Autorom gratuluję ciekawych tekstów, czytelnikom życzę interesującej lektury.
Głos mieli szansę zabrać także autorzy, m.in. Przemysław Zientkowski, Mirosław Rekowski, Emilia Kalitta, Mariusz Brunka.
Marian Fryda, mocny filar wyjątkowo licznej na promocji delegacji z Człuchowa zauważył, że ma nadzieję, że to nie ostatni jego tekst...do "Zeszytów". A Wiktor Zybajlo, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej podkreślił, że cieszy się z chojnicko-człuchowskiej współpracy, bo wiele łączy te ziemie. - Mamy wspólną historię - mówił. - Gratuluję wam "Zeszytów", my też wydajemy "Szkice Człuchowskie", nie tak bogate jak wasz rocznik.
Kazimierz Jaruszewski, prezes ChTPN anonsował numer specjalny "Zeszytów", który ma się ukazać w czerwcu. - Będzie miał charakter retrospektywny - zapowiadał. - Znajdą się w nim najciekawsze teksty z tego półwiecza. Takie, które były ważne i do których teraz czasami trudno dotrzeć.
Czytaj e-wydanie »