https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy ktoś tu kogoś kiwa... czyli co dalej z planem budowy S5?

(iwo)
- Znów mam wątpliwości co do tej S-5. Dlatego czekam na odpowiedź od wicepremier Bieńkowskiej - mówi starosta żniński. - Będę wiedział, co ludziom odpowiadać, jak zaczną krzyczeć o kolejnych blokadach. (Na zdjęciu ostatnia taka akcja na krajowej 5).
- Znów mam wątpliwości co do tej S-5. Dlatego czekam na odpowiedź od wicepremier Bieńkowskiej - mówi starosta żniński. - Będę wiedział, co ludziom odpowiadać, jak zaczną krzyczeć o kolejnych blokadach. (Na zdjęciu ostatnia taka akcja na krajowej 5). (iwo)
- Mam obawy, że naszego odcinka ekspresówki cały czas nie ma w planach na najbliższe lata - twierdzi starosta żniński Zbigniew Jaszczuk. - Dlatego wysłałem kolejne pismo do wicepremier Bieńkowskiej.

Przez ostatnie tygodnie o S5 mówiło się sporadycznie. To nawet zdziwiło niektórych internautów na pomorska.pl. "Co tak cicho w temacie?“ - napisał jeden z nich.

Za to od minionej środy znów jest wysyp nowych informacji.

Przeczytaj również: Na tę wiadomość czekaliśmy od lat. Plany S5 twardsze niż asfalt!

Tylko 74 kilometry?

- Zaniepokoiłem się ostatnimi doniesieniami "Wyborczej“ ze środy, 12 lutego - mówi Jaszczuk. - Tam są, moim zdaniem, pewne nieścisłości. Zawarto też informację, w kontekście zwiększenia wydatków rządu na budowę ekspresówek w Polsce, że do Programu Budowy Dróg Krajowych w latach 2014-2020 dopisano blisko 74-kilometrowy odcinek S5 z Nowych Marz do Bydgoszczy. A ja pytam w takim razie: A gdzie ten nasz, od Białych Błot przez Żnin do Cotonia na węźle w Mielnie? Obawiam się, że w Warszawie chcą nas znów kiwnąć. Dlatego również w środę, 12 lutego, wysłałem kolejne pismo do Elżbiety Bieńkowskiej. Nie chcę, żeby mi ktoś zaraz wyskakiwał: "No to panie starosto, znów blokujemy!“ Nie ma sensu takie działanie. Dużo osób mnie pyta, więc jak będę miał jasną odpowiedź od wicepremier, taką też się zamierzam posługiwać.

Co starosta zawarł w tym piśmie? - Poprosiłem panią wicepremier o jednoznaczną odpowiedź, czy na liście inwestycji drogowych jest wpisany cały odcinek drogi ekspresowej S-5 z Nowych Marz do Cotonia (około 130 km), czy tylko odcinek z Nowych Marz do Bydgoszcz (74 km)? I dalej: Jeżeli to ważne dla naszego regionu zadanie nie obejmuje odcinka Białe Błota - Cotoń (około 60 km), to proszę przynajmniej o wpisanie do zakresu zadań inwestycyjnych na 2014 r. budowy obwodnicy miasta Żnina (około 8 km). - Teraz czekamy na kolejną odpowiedź.

Z perspektywą do 2030 r.

Bo jedna już w starostwie jest. Ostatnie pismo z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przyszło do żnińskiego starostwa 22 stycznia br. Czytamy tu m.in. że "droga ekspresowa S-5 znajduje się na liście projektów drogowych wskazanych do realizacji do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.). W ogólnej punktacji odcinek Marzy - Bydgoszcz zajął pozycję nr 12, a odcinek Bydgoszcz - Poznań (tu widać duże uogólnienie - przyp. red.) pozycję 17. na liście inwestycji priorytetowych“.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Robert zbuduje sam S5 albo obwodnicę dla Żnina ... Ale tylko w internecie :mellow:

G
Gość

to jest głośniejsza sprawa napędzana piarowo.

Ja nie oglądam od 3 lat wcale tv i widzę co ludziom w głowach mojemu ojcu robi oglądanie tvn,itd.

Poprostu zyją w innym wymiarze.Biedują,ale uważają że jest zajeb...

Wyprane głowy na maxa.Ciekawe co tata powie jak mu dop...nowy podatek od garażu o 300% zdaje się.

Kolejny zamach chytrusek szykuje na opodatkowane oszczędności obywateli.Ja już zaczynam szukać banku za granicą.I tak te pseudo polskie niby 0 opłat rżną nas tak jak młody buhaj jałówkę !!!

Obwodnicy nie zrobią jeszcze 30 lat.A jak zrobią to odetna Znin kompletnie.Tory juz rozebrali,wąskotorówki też poszwindlowali i ok.

Tu mają być pracownicy na czarno,i za grosze.

J
Jan

coś w tym jest. nasza władza też chyba straciła kontakt z rzeczywistością. mnie rozsierdziła informacja, że Pierwsza Dama odwiedziła w szpitalu rannych Ukraińców. a czy pofatygowała sie do włocławka do zrozpaczonych rodziców, którzy na skutek złego działania systemu zdrowia stracili bliźniaki? nie miała czasu? czy to mniej korzystne PR-owo?

G
Gość

To prawda.On jest od innych zadań.

Od załatwianiu usa konfliktu z POlską.

Bredzisław i chytrusek się dołożą i mamy kolejny kibel.

Po co wp...się w konflikt??

Polacy umierają bo czekają na miejsce w szpitalu.A banderowcy za nasze podatki latają prywatnymi frachtami do szpitali za free.Ciekawe czy ktoś da rade zrobić zdjęcia jedzenia jakie dostaną.Bo POlacy 2kromki chleba cm na cm masła i 3 plasterki przeżroczyste czegoś co ma być kiełbasą.

Jak mi sie posypie życie na starość to zrobie zamach niech mnie posadzą.Lekarz na zawołanie,leki za darmo,będe marudził że zimne jedzenie ,filmy,internet itd.Żeć nie umierać.Wylecze za darmo wszystko co mi dolega.Ostatnio usłyszałem że za ok 2 lata ew zabieg,lub prywatnie ok 5tys.

Kolega by stracił nogę w POlsce,w Norwegii operacja 28godzin i chodzi.!!

W tym kraju idzie się do szpitala umierać!!!

Lub zeby zrobili z ciebie wrak człowieka,lub kaleke.A w ZUS ci rente dadzą 200zł.O ile dadzą,na stałe.Znane są przypadki że człowiek bez nóg dostawał na rok.może myśleli że mu odrosną??

Albo ostatnio,jak Kowalczyk mogła,pan też może ze złamaną nogą pracować.

Cała kasę którą zajeb...z OFe/no nie całą bo sobie dali na konta/ZUS przeznaczył nie na renty,emerytury,lecz na nowe budynki i premie.

Dziękuje za takie państwo.Ceny zachodnie,płace afrykańskie.

G
Gość Niedzielny

Nie mieszaj sikorko Sikorskiego do S5, bo on jest od innych zadań !

G
Georg

A Robercik znowu walczy o " bezprawne tłumaczenia " ... samo życie :-(

O
Ojciec

jak dożyjemy

G
Gość

jak dożyjemy

O
Ojciec

A w poniedziałek omówimy dalszy plan działania.

j
ja

... :-(

O
Ojciec

Znowu zginął Człowiek !!!!!!!!!!  Opamiętajcie się i dajcie działać Staroście Żnińskiemu, pomagajcie mu !!! Chodzi o życie Mieszkańców Powiatu Żnińskiego !!! A nie o jakieś Związki tworzone na potrzeby zbliżających się wyborów samorządowych.

G
Gość

Na piątce znowu giną ludzie a chłopcy malują paznokcie i występują w radyjku ... Przykre ale prawdziwe :-(

Ż
Żniniok

popieram w całej rozciągłości

m
mechanik z rzeźnika

Jeśli postawimy w nadchodzących wyborach na lakierowanych chłoptasi, to S5 będzie ale w internetowej wizualizacji. Trzeba wojennego zacięcia, żeby coś wygrać dla Żnina. Piękny uśmiech nie wystarczy, oj nie wystarczy ...Starosta działa metodycznie i zamiast mu przeszkadzać ( a jednemu chłoptasiowi, to już dawno powinno być wstyd za siebie ) radzę kibicować. Nie podcina się gałęzi na której się siedzi.

g
gość

kolejne powielenie....

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska