Pieniądze mają zostać przeznaczone na uzbrojenie terenu o powierzchni ok. 10 hektarów. Znajduje się on w południowej części miasta na Ustroniu. Brodnicki Park Przemysłowy "Ustronie" będzie położony w sąsiedztwie wybudowanej przy wsparciu środków unijnych tzw. małej obwodnicy miasta, czyli trasy przemysłowej aktywizującej tereny inwestycyjne miasta.
W jego sąsiedztwie znajduje się wysypisko śmieci i oczyszczalnia ścieków. Teren jest już dobrze skomunikowany z drogą krajową nr 15 (ok. 4,5 km), prowadzącą w kierunku Torunia i Ostródy. Obwodnica zapewnia również bezpośrednie połączenie z drogą wojewódzką 560 od Rypina, Sierpca i Bielska.
- Brodnicki Park Przemysłowy tworzyć będą tereny przeznaczone pod działalność produkcyjną, składową, magazynową oraz handlową i usługową - informowała Zdzisława Marciniak z brodnickiego magistratu już w ub. roku. Teren ma być podzielony na działki inwestycyjne oraz przygotowany pod budowę: dróg, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji teletechnicznej, sieci gazowej oraz zieleni wzdłuż ciągów komunikacyjnych.
- Na uzbrojonych terenach działalność będzie mogło prowadzić docelowo 10 przedsiębiorstw - wskazywał Jarosław Radacz, burmistrz Brodnicy przystępując do konkursu. Oznacza to, że przybędzie nowych miejsc pracy.
Kiedy? Do 27 lipca składane będą oferty na wykonanie inwestycji - czyli uzbrojenie terenu. Prace mają zakończyć się najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Jak zapewniają w urzędzie - chętni do inwestowania, otwierania działalności na tym terenie są - czekają jednak na wykonanie prac związanych z uzbrojeniem.
Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 6 mln 270 tys. zł. Wysokość dofinansowania z RPO ustalono na ponad 5 mln 330 tys. złotych.
Czytaj e-wydanie »