
CK Teatr
Krystian Krzeszowiak - tenor, mieszka i pracuje w Mediolanie. Występował w La Scali, w operze Tenere i Teatro Carlo Felice w Genui. Nagrywał dla Polskiego Radia, TVP, włoskich RAI, MEDIASET i szwajcarskiego RTSI.
(fot. CK Teatr)
31 grudnia w teatrze grudziądzanie po raz pierwszy spędzą sylwestra słuchając wykwintnej muzyki, w miłym towarzystwie.
Koncert rozpocznie się o godz. 20.30 i potrwa do godz. 1.00 po północy. Będą przerwy - na przekąskę i toast, na przywitanie 2015 roku.
- Zapraszamy wszystkich, którzy pragną niestandardowo spędzić sylwestrowy wieczór - zachęca Beata Kastner, rzecznik CK Teatr w Grudziądzu. - Rozpocznie się o godz. 20.30. Jako pierwszy wystąpi zespół KleZzON z Bydgoszczy, z muzyka klezmerską. Po krótkiej przerwie, jeszcze przed północą zabrzmią kompozycje muzyki operowej, operetkowej oraz znane melodie z najpopularniejszych musicali. Wystąpi duet Natalia Rubiś-Krzeszowiak i Krystian Krzeszowiak . Grać będzie Orkiestra im. Johanna Straussa pod dyrekcją Marka Czekały.
Pomiędzy koncertem klemerskim i operetkowym serwowany będzie publiczności poczęstunek. Słowem - będzie coś dla ciała i dla ducha.
- Chcielibyśmy, aby wieczór sylwestrowy w teatrze upłynął w miłej atmosferze. Pragniemy połączyć słuchanie dobrej muzyki z miłym, towarzyskim spotkaniem. Punktualnie o północy, symboliczną lampką szampana wzniesiemy wspólnie toast za Nowy Rok 2015 - informuje Beata Kastner. - Po północy koncert będzie nadal trwać. Zakończy się o godz. 1.00 w nocy.
Kim są wykonawcy koncertu sylwestrowego w Grudziądzu?
KleZzON to zespół istniejący od 2011 r (pierwotnie pod nazwą Bydgoszcz Klezmer Band). Założyli go studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Łączyli tradycyjną muzykę żydowską z jazzem, rytmami bałkańskimi, awangardą i współczesną kameralistyką. Ciekawe aranżacje i dobre wykonanie - to plusy repertuaru. Od pierwszych występów zaczęli otrzytmywac oferty koncertów w
kraju i za granicą. Zaczeli zdobywać nagrody w prestiżowych konkursach i festiwalach.
Pojawienie się na rynku płyty "About Klezz" grupy Bydgoszcz Klezmer Band - w 2012 r. otworzyło cykl koncertów promujących klezmerską muzykę formacji z grodu nad Brdą. Ich muzyczny wehikuł zaczął nabierać tempa. W 2013 r zmienili nazwę na KleZzON. Zaprosili do wspólpracy wokalistkę, Agatę Gajewską.
Jaki jest zespół KleZzON? Kreatywny, spontaniczny, profesjonalny. Emanuje dobrą energią.
Skład: Maciej Drapiński - akordeon, Krzysztof Biernacki - klarnet, Maciej Jagodziński - gitara basowa, Paweł Kamiński - perkusja,
Zobacz także: Zaduszkowy jazz. Koncert w Grudziądzu [zdjęcia]
Piękne głosy wielkich scen: Natalia Rubiś, Krystian Krzeszowiak
Soliści to Natalia Rubiś (sopran) i Krystian Krzeszowiak (tenor). Śpiewać będą arie operowe, operetkowe, hity musicalowe.
Natalia Rubiś ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, a teraz odbywa studia podyplomowe w Hochschule für Musik w Dreźnie. Laureatka wielu konkursów międzynarodowych, m.in. w Rzymie, Mediolanie, Kijowie i Wrocławiu. Debiut? W operze G. F. Händla "Giove in Argo" z zespołem l'Arte del Mondo na Händel Festspiele w Halle.
Śpiewała też partię Romildy w operze "Xerxes" (Händel) w Staatsschauspiel w Dreźnie. Koncertuje w Paryżu, Mediolanie, Dreźnie, Pradze i wielu miastach w Polsce.
Od kilku lat współpracuje z Wojciechem Siudmakiem i Francisem Lai przy międzynarodowym projekcie pokoju "Wieczna Miłość", którego jest ambasadorką.
Krystian Krzeszowiak studiował śpiew solowy w Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w w Conservatorio di Musica G. Verdi w Mediolanie.
Stypendysta ministerstwa kultury, miasta Wrocławia i Jawora.
Już podczas studiów we Wrocławiu był solistą Strauss Gali w Konzerthaus w Wiedniu i Gewandhaus w Lipsku, Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru Muzycznego w Gliwicach.
Mieszka i pracuje w Mediolanie. W ostatnim sezonie występował w mediolańskiej La Scali w operze Tenere oraz w Teatro Carlo Felice w Genui i w Auditorio G. Verdi w Mediolanie.
Jest solistą podczas festiwali MITO w Mediolanie, Settimane Barocche di Brescia Staggione di Pavia. W Polsce występuje z Harmonologią Jana Tomasza Adamusa i Capellą Gedanensis a także w Filharmonii Gdańskiej, Wrocławskiej, Kaliskiej.
Nagrywał dla Polskiego Radia, TVP, włoskich RAI, MEDIASET i szwajcarskiego RTSI.
Czy w Grudziądzu trzeba przedstawiać Orkiestrę im. Johanna Straussa? Publiczność zna ją doskonale. Występuje również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich Marka Czekały. Istnieje od 1995r. Początkowo składała się z 16 muzyków, prowadził ich Henryk Wierzchoń.
Chcąc zmienić oblicze zespołu, założyciel orkiestry, Marek Czekała zaczął osobiście dyrygować. Gral jednocześnie na skrzypcach, jak niegdyś sam Johann Strauss. Grający na skrzypcach i jednocześnie "tańczący" dyrygent to już wizytowka orkiestry, którą tworzą profesjonalni muzycy, grający na co dzień w Filharmonii Pomorskiej, Capelli Bydgostiensis, Operze NOVA.
To zespól wszechstronny. Wykonuje różnorodną muzykę: od klasyki, przez salonową i filmową aż do rocka.
Początek 31 grudnia, teatr, godz. 20.30. Zakończenie - godz. 1.00 po północy.
Bilety kosztują 135 zł, 125 zł (ulgowy: emeryci i renciści).