Takie nagrody wręcza się twórcom i animatorom z powiatu aleksandrowskiego od kilku lat. Kandydatów proponują Kapitule samorządy, organizacje społeczne, stowarzyszenia, instytucje. W tym roku wnioski złożyła także sama starosta Wioletta Wiśniewska.
Przeczytaj także: W Ciechocinku miała być gala laureatów, zrobiła się feta na cześć organizatorów
Wśród nagrodzonych jest Barbara Kawczyńska, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury i scenograf wielu festiwali i rozmaitych wydarzeń artystycznych organizowanych w Ciechocinku. Poza pracą zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Z wykształcenia jest plastykiem. Zawodowo z kulturą związana jest od 35 lat. W latach 1983-86 była instruktorem, a następnie kierownikiem działu merytorycznego w Miejskim Centrum Kulktury w Aleksandrowie Kujawskim. Od 1998 roku kieruje MCK w Ciechocinku.
Jest koordynatorką i organizatorką wielu cyklicznych imprez w uzdrowisku ( Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ogólnopolskie Spotkania Teatralne, Konkurs "Pamiętajmy o tradycji", Przegląd Piosenki Przedszkolnej i in.).
Podczas wręczania nagrody była wyraźnie wzruszona, że pamiętano o 35-leciu jej pracy zawodowej.
Nagrodę starosty otrzymała także działająca w Ciechocinku Grupa Artystyczna POEMUZ, która zaprezentowała się podczas uroczystości w pięknym patriotycznym programie słowno-muzycznym. POEMUZ (nazwa od poezji i muzyki) to grupa przyjaciół w dojrzałym wieku, rozmiłowanych w poezji i muzyce, przygotowująca programy tematyczne, na które składają się piosenki, wiersze i muzyka wykonywana na pianinie i skrzypcach.
POEMUZ występuje bezpłatnie w sanatoriach i wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na jej niezwykle starannie przygotowane programy.
W skład grupy wchodzą: Iwona Piątek ( pianino), Ludomir Piątek (recytacje), Sława Paracka (śpiew), Małgorzata Majewska (recytacje), Tomasz Kamiński (skrzypce), Rafał Mazowiecki (skrzypce) i Teresa Krzyszkowiak (recytacje i konferansjerka).
Czytaj e-wydanie »