https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie tak łatwo zdobyć serce księcia z bajki, ale bywa, że...

Maria Eichler
Anna Smugała w roli Kopciuszka, Mateusz Cisewski jako Książę
Anna Smugała w roli Kopciuszka, Mateusz Cisewski jako Książę Maria Eichler
...wpadnie mu w oko zwykła dziewczyna, taki kocmołuch na pozór... I pewnie wszyscy wiemy, że zakończenie musi być szczęśliwe.

Najnowsza produkcja Teatru Niepokornego dowodzi, że spektakle dla dzieci mogą być jego specjalnością. "Kopciuszek" nie jest przegadany i rozwlekły, przedstawienie ma tempo, a dzieciaki bawią się na nim doskonale. Niektóre dziewczynki nawet wdrapały się na scenę, by usłyszeć, że są zbyt ładne, mądre i za wesołe, by zyskać przychylność neurastenicznego Księcia, którego gra Mateusz Cisewski. Wszyscy mali widzowie mieli szansę podpowiedzieć Kopciuszkowi, granemu przez Annę Smugałę, że musi uciekać z balu, bo zbliża się godzina 12. Śmiech budziły sceny z myszami i kotem, klasyczne przerywniki akcji. Podziw budziła piękna dekoracja i takież stroje. Z aktorów wyróżniała się Patrycja Topka w roli jednej z sióstr. Widownia dopisała i to dobrze wróży dziecięcym spektaklom w ChDK.

Obsada: Kopciuszek - Anna Smugała, Książę - Mateusz Cisewski, Wróżka - Sonia Synak, Macocha - Szezza Al. Dahhan, Siostry - Justyna Repińska, Patrycja Topka, Kot - Justyna Szamocka, Myszy - Dominika Ossowska, Gabriela Stryszyk, Królowa - Kinga Marchwicka, Herold - Szymon Myszka, Król - Przemek Mikołajczyk/ Łukasz Sajnaj. Reżyseria Przemysław Mikołajczyk.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska