https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przeczytajcie, o jakich wydarzeniach w regionie pisała "Pomorska" pół wieku temu

Wybrał (JB)
Inowrocław, lata 60. ubiegłego wieku. Krzyżowanie ulic Solankowej i Staszica
Inowrocław, lata 60. ubiegłego wieku. Krzyżowanie ulic Solankowej i Staszica Archiwum
Prezentujemy skrót wybranych wiadomości o Inowrocławiu, jakie w listopadzie i grudniu 1964 r. można było przeczytać w Gazecie Kujawskiej (dziś Pomorskiej).

* Na XXII sesji Miejskiej Rady Narodowej w Inowrocławiu, nowym przewodniczącym Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, na miejsce Leona Cieślaka, który przechodzi do pracy w przemyśle terenowym, wybrano Wincentego Domisza, dotychczasowego sekretarza Prezydium MRN. Na sekretarza wybrano Edwarda Błachnickiego, prezesa Wielobranżowej Spółdzielni Pracy.

* W przyszłym roku przy ul. Cegielnej w Inowrocławiu rozpocznie się budowa nowego osiedla. Będzie się nazywało: Osiedle Piastowskie.

* Bawiąca w Polsce delegacja Mongolskiej Republiki Ludowej z I sekretarzem KC MPLR, premierem Jumżagejnem Cedenbałem, podczas przejazdu pociągiem specjalnym przez Inowrocław, została wieczorem uroczyście powitana na dworcu przez władze i liczne rzesze mieszkańców miasta.

Zobacz także: Albert Manikowski przez 24 lata przewiosłował przez Brdę 150 tys. km

* Na centralnej akademii z okazji Dnia Łącznościowca dyrektor inowrocławskiego Rejonowego Urzędu Telekomunikacyjnego Zdzisław Krzemiński, jako jedyny z okręgu gdańskiego, został udekorowany przez wicepremiera Zenona Nowaka Złotym Krzyżem Zasługi.

* W Inowrocławiu odbył się VI Powiatowy Zjazd PCK. Referat sprawozdawczy wygłosił prezes ZP PCK dr Józef Torliński. Honorowymi odznakami PCK udekorowano wyróżniających się działaczy: Mariana Kalwasińskiego, Jana Mikołajewskiego, Floriana Ładę, Kazimierę Górczyńską, Henryka Lewickiego oraz Janinę Tylkowską (Polanowice), Anielę Kaczmarek (Lisewo Kościelne) i Genowefę Hulas (Kijewo).

* Pod znakiem zapytania stanęła dalsza działalność świetnie od czterech lat prosperującego Dyskusyjnego Klubu Filmowego
"Klaps" w Inowrocławiu. Ciekawe filmy, prelekcje i dyskusje zawsze budziły duże zainteresowanie starszych i młodszych. Nagle jesienią załamała się frekwencja na cotygodniowych seansach.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
KW

To nie były złe lata

A
Antoni

Jak mówi mój znajomy - wówczas chciało się żyć...

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska