https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zebrali dużo śmieci. Także na dawnym cmentarzu

(szym)
Uczestnicy sprzątania wraz z opiekunami i myśliwymi.
Uczestnicy sprzątania wraz z opiekunami i myśliwymi. Szymon Cieślak
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach posprzątali między innymi tereny przy jeziorach w gminie Gąsawa.
Akcja "Myśliwi dzieciom - dzieci zwierzętom". Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach posprzątały między innymi Tereny w Gogółkowie, Biskupinie oraz przy okolicznych jeziorach.

Biskupin. Myśliwi dzieciom - dzieci zwierzętom

Akcja została zorganizowana w ramach projektu "Myśliwi dzieciom - dzieci zwierzętom". Uczniowie bożejewickiej podstawówki zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza wraz z opiekunami przeszła z Bożejewic na nieco już zapomniany cmentarz ewangelicki w Gogółkowie, następnie poszli do starej cegielni, która znajduje się pomiędzy Gogółkowem i Biskupinem, a sprzątanie zakończyły w schronisku myśliwskim "Hubertówka u Walentego" w Biskupinie, które prowadzi koło łowieckie nr 119 "Szarak" ze Żnina.

- Zebraliśmy sporo śmieci. Dzieci były zdziwione ilością śmieci, które zebraliśmy na dawnym cmentarzu ewangelickim - mówi nauczycielka Liliana Kuczma.

Druga grupa, wraz z opiekunami zbierała śmieci nad jeziorami skarbienickim, biskupińskim oraz w Gogółkowie.

Po posiłku, myśliwi zagwarantowali dzieciom jeszcze jedną atrakcję. Wypuścili na wolność 18 kuropatw. - To ostatnie pary. Tej wiosny wypuściliśmy już 180 kuropatw, pięćdziesiąt zajęcy, czterdzieści królików oraz 170 bażantów - mówi Leszek Siejkowski, prezes Koła Łowieckiego "Szarak".

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska