Grudziądz. Społeczne tworzenie zieleni przy Chełmińskiej 150
Mąż pani Ewy, Dariusz nie kryje jednak obawy, że to, co zostanie posadzone, może zostać zniszczone: Będziemy o to dbali, ale czy inni to uszanują?... Mam nadzieję, że nasza praca nie pójdzie na marne.
Przeczytaj także: Wrażenie na podwórku przy al. 23 Stycznia 16 w Grudziądzu robi... bieda [zdjęcia]
Dla wspólnego dobra aktywizują lokatorów
Worki z czarną ziemią i nasionami oraz doniczki m.in. z berberysami i tujami zapewniło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami, które administruje budynkiem i jednocześnie jest pomysłodawcą rewitalizacji podwórek.
- Chcemy działać razem z lokatorami, by poprawiać wizerunek otoczenia oraz zagospodarowywać tereny przy kamienicach, w których mieszkają - wyjaśnia Zenon Różycki, prezes MPGN-u. - Chodzi też o to, by razem ponosić odpowiedzialność za to, co zostanie wykonane.
Odpracowują długi za czynsze
Spółka na początek sama wskazała kilka budynków, przy których sukcesywnie będą powstawały zieleńce. Prace zostały już zakończone przy ul. Chełmińskiej 73 a, w trakcie są przy Chełmińskiej 150 i 148.
Planowane są przy ul. Pańskiej 23, Kasprzyckiego 5, Bydgoskiej 19 wraz z budynkami sąsiadującymi.
Rękawy zakasają z własnej chęci mieszkańcy, tak jak Ewa, Dariusz, Dawid, Patrycja i mały Pawełek Kędziorscy, ale też ci, którzy chcą w ten sposób odpracować zaległości w płaceniu czynszu wobec MPGN-u.
- Zgłaszają się do nas kolejne osoby zainteresowane rewitalizacją podwórek, co świadczy o dużym zainteresowaniu programem - zauważa Zenon Różycki.
Prezes spółki planuje również urządzenie pikniku podsumowującego cały projekt.
Czytaj e-wydanie »