- Kryminalni z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków.
- Policjanci namierzyli go na ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. W samochodzie przewoził blisko 200 g amfetaminy.
- Podejrzany jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.
- Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
- Policjanci z Zespołu Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich, może być zamieszany w proceder narkotykowy. Z ich wiedzy wynikało, że może posiadać przy sobie zakazane środki odurzające - informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Kryminalni przy skrzyni biegów pod tzw. mieszkiem znaleźli ukryty worek foliowy z zawartością zbrylowanej białej substancji. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że to amfetamina, z której można byłoby zrobić blisko 200 porcji tego narkotyku.
Podejrzanie niespokojni na widok munduru
W środę, 26 sierpnia, policjanci namierzyli podejrzewanego na ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Młody mężczyzna jechał fordem focusem, jako pasażer. Kryminalni zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą auta siedziała partnerka 19-latka. W trakcie kontroli zachowywali się bardzo niespokojnie. Policjanci przeszukali ich oraz auto. Szybko wyszło na jaw, dlaczego widok funkcjonariuszy wywołał u nich nerwowe zachowanie.
Kryminalni przy skrzyni biegów pod tzw. mieszkiem znaleźli ukryty worek foliowy z zawartością zbrylowanej białej substancji. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że to amfetamina, z której można byłoby zrobić blisko 200 porcji tego narkotyku. Do sprawy został zatrzymany 19-latek. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze „działkę” amfetaminy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.
19-latek już wcześniej wpadł z narkotykami
- Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Błonia, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 19-latkowi zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. Jak się okazało, to nie była jego jedyna „przygoda” z narkotykami. Miesiąc wcześniej również wpadł w ręce policjantów z Białych Błot z niewielką ilością amfetaminy i marihuany. Wówczas miał też przy sobie elektroniczną wagę oraz młynek - dodaje kom. Przemysław Słomski.
Dzień po zatrzymaniu 19-latek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz trzy razy w tygodniu będzie odwiedzał komisariat. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
