MKTG SR - pasek na kartach artykułów

300 plus na szkolną wyprawkę. Coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Małgorzata Stempinska
Małgorzata Stempinska
Z wnioskiem o świadczenie może wystąpić matka lub ojciec, jeśli dziecko pozostaje jednocześnie pod ich opieką. Jeśli oboje rodzice złożą wniosek, świadczenie otrzyma ten, który zrobił to jako pierwszy.
Z wnioskiem o świadczenie może wystąpić matka lub ojciec, jeśli dziecko pozostaje jednocześnie pod ich opieką. Jeśli oboje rodzice złożą wniosek, świadczenie otrzyma ten, który zrobił to jako pierwszy. Pixabay.com
Wnioski o świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną można składać tylko do końca listopada 2022. Kto się spóźni, straci pieniądze.

Zobacz wideo: Pensja minimalna w 2023. Będzie dwukrotna podwyżka

emisja bez ograniczeń wiekowych

Wnioski o wsparcie z programu "Dobry start”, czyli popularne 300 plus, można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną:

  • za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • bankowości elektronicznej
  • lub portalu Emp@tia.

- Termin na złożenie wniosku mija 30 listopada. Jedynie w sytuacji, gdy złożenie wniosku nie było możliwe w tym terminie, bo prowadzone było postępowanie o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności, ZUS przyjmie taki wniosek i rozpatrzy go, o ile zostanie on złożony w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności – tłumaczy Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

300 plus na szkolną wyprawkę. Kto może złożyć wniosek?

Z wnioskiem o świadczenie może wystąpić matka lub ojciec, jeśli dziecko pozostaje jednocześnie pod ich opieką. Jeśli oboje rodzice złożą wniosek, świadczenie otrzyma ten, który zrobił to jako pierwszy. Jeżeli, zgodnie z orzeczeniem sądu, nad dzieckiem sprawowana jest opieka naprzemienna, kwotę świadczenia ustala się każdemu z rodziców w wysokości po 150 złotych dla każdego z nich.

Wniosek może złożyć również opiekun prawny, czyli osoba, której sąd powierzył opiekę nad dzieckiem lub opiekun faktyczny, czyli osoba, która opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na portalu PUE ZUS. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejdź do zakładki "Dobry Start". Tam sprawdzimy status obsługi wniosku, oraz szczegółowe informacje o świadczeniu.

Nie przegap

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska