Podróż po Afryce
Praca nad płytą trwała prawie trzy lata. Był to okres intensywnego działania zespołu, który zagrał mnóstwo koncertów, uczestniczył w różnych muzycznych przedsięwzięciach. Wszystkim tym działaniom przyświecał jeden cel - zebranie pomysłów, doświadczenie czegoś nowego.
Kiedy duża część materiału była już zarejestrowana, przyszło zupełnie nowe. Maleo pod koniec 2008 roku udał się w miesięczną podróż po Afryce. To co tam przeżył, co zobaczył, dało mu kompletnie inne spojrzenie na świat.
- Wszystkie te doświadczenia dały nową jakość naszej muzyce, miały duży wpływ na warstwę tekstową oraz nadały inny rytm powstawania płyty - dowiadujemy się od muzyków.
Przykłady? Proszę bardzo. To wszystko wyraźnie słychać w utworze "Reggae Radio", który promuje album.
Niech pojawi się uśmiech
Mimo że informacje o premierze pojawiły się jeszcze jesienią 2008, zespół postanowił kontynuować pracę w swoim naturalnym rytmie, stwierdzając, że pośpiech nie wpłynie dobrze na jakość ich pracy.
Dzięki temu na płycie "Addis Abeba" znajdziemy 11 nowych i świetnych kompozycji oraz bonus w postaci utworu poety Tadeusza Gajcy w specjalnej aranżacji Maleo, przygotowanej na wyjątkową płytę wydaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Sam zespół potwierdza to mówiąc: "Jesteśmy przekonani, że oddajemy w wasze ręce płytę kompletną, dojrzałą. Płytę, która choć na chwilę oderwie was od codzienności, sprawi, że na waszych twarzach pojawi się uśmiech. Płytę, która zachęci was do refleksji."
Oceńcie sami, czy warto było czekać.